Filip Han • nedjelja, 26.01.2014.

U šest utakmica popodnevnog rasporeda Serie A, najveće iznenađenje dogodilo se u Milanu gdje Inter nije uspio pobijediti posljednju Cataniju. Milan je slavio u gostima, Livorno je bio uvjerljiv kod kuće, a Parma i Torino upisali su minimalne pobjede...

Cagliari je poveo u utakmici protiv Milana u 28. minuti. Strijelac prvog pogotka bio je Sau. Milanu je bilo potrebno sat vremena da izjednači rezultat, što je napravio Balotelli u 87. minuti, a zatim je dvije minute poslije pogodak postigao Pazzini za konačnih 1:2.

Livorno je riješio utakmicu protiv Sassuola u prvih pola sata. Već u četvrtoj minuti prvi je gol zabio Greco, Paulinho je postigao drugi u 11. U 26. minuti treći je gol zabio Benassi, a dvije minute poslije Berardi je uspio poentirati za Sassuolo iz jedanaesterca. Nikakvih promjena do kraja utakmice nije bilo.

Parma je minimalnim rezultatom slavila kod Udinesea kojem je to bio četvrti uzastopni poraz. U 35. minuti gol je zabio Amauri što je bilo dovoljno za slavlje. Igor Bubnjić odigrao je cijelu utakmicu za Udinese, dok su Kelava i Mlinar poraz svoje momčadi odgledali s klupe. Kod Parme nije nastupio Ćorić.

Pobjedu od 1:0 upisao je i Torino protiv Atalante. Jedini gol na toj utakmici zabio je Cerci u 60. minuti iz jedanaesterca koji je skrivio Consigli. Torino je do kraja utakmice dobio još jednu priliku za pogodak, ponovno iz penala zbog kojeg je drugi žuti karton dobio Brivio, no Immobile ga nije uspio realizirati, pa se rezultat nije promijenio.

Marko Livaja počeo je utakmicu kod Atalante, a igrao je do 56. minute kada ga je zamijenio Denis.

Bodove su u izjednačenoj utakmici podijelili Sampdoria i Bologna. Gabbiadini je postigao pogodak u 61. minuti, te se činilo da će Sampdoria i dobiti utakmicu. Situacija se ipak promijenila u 90. minuti kada je Costa skrivio jedanaesterac koji je mirno realizirao Diamanti za konačnih 1:1.

Utakmicu bez pogodaka, pomalo neočekivano, odigrali su Inter i Catania. Iako su Nerazzurri manje-više dominirali susretom, nisu uspjeli zabiti protiv slabašnog protivnika, čime se nastavio niz susreta bez pobjede koji sada broji četiri utakmice.

Mateo Kovačić odigrao je drugo poluvrijeme kod Intera zamijenivši u igri Kuzmanovića.