Verona
Verona 1:3 Roma
Roma

Filip Han • nedjelja, 26.01.2014.

Prvu nedjeljnu utakmicu otvorili su Verona i Roma. Rimljani si očekivano držali konce igre u svih 90 minuta, a na koncu su pogocima Ljajića, Gervinha i Tottija stigli do uvjerljiva tri boda...

Roma je kod šeste Verone stigla sa željom da nastavi niz pobjeda, te zadrži korak s prvim Juventusom. Verona je imala priliku preskočiti Inter na ljestvici i prezeti peto mjesto tablice, no u ovoj utakmici nisu pokazali dovoljno dobru igru i dovoljno veliku želju da u tome uspiju.

Već nakon sedam minuta susreta mreži Verone zaprijetio je Destro, no vratar Rafael uspio je reagirati i obraniti. Roma je imala posjed lopte, no nije lako dolazila do dobrih prilika. Pritisak je konačno donio pogodak u prvoj minuti nadoknade prvog poluvremena kada je Ljajić zabio za vodstvo.

Verona je uspjela brzo vratiti neizvjesnost u utakmicu, četiri minute nakon povratka s odmora Hallfredsson je zabio za 1:1. Roma je ponovno preuzela inicijativu i u novu prednost stigla u 60. minuti zahvaljujući pogotku Gervinha. Potvrda pobjede stigla je u 82. minuti kada je penal za konačnih 1:3 realizirao Totti.

Roma je s nova tri boda došla do njih ukupno 50, za Juventsom zaostaje šest bodova. Verona je ostala na 32 boda, kao i Inter koji će danas igrati protiv Catanije.