Rudežovih devet poena u pobjedi Zaragoze, nova pobjeda Perasovićeve Valencije

Kristijan Musa • subota, 25.01.2014.

Subotnji program 17. kola španjolske košarkaške ACB lige ponudio je dvije utakmice. Zaragoza i Valencia upisali su uvjerljive domaće pobjede protiv Murcije odnosno Joventuta. Valencia tako i dalje jedina ozbiljno prati madridski Real, dok je hrvatski reprezentativac Damjan Rudež strijelac devet poena u pobjedi svoje Zaragoze nad Murcijom.

Zaragoza je stigla do uvjerljive, ali i vrlo važne domaće pobjede nad Murcijom, koja je trenutno 16. momčad španjolskog prvenstva. Nakon prve dionice Murcia nije bila tako daleko od protivnika te su pružali jako dobar otpor u prvih desetak minuta. Do poluvremena su pak domaći izgradili prednost od osam poena razlike za ipak nešto lakši nastavak susreta.

U nastavku je Zaragoza izgledala mnogo bolje te u trećem periodu u potpunosti dotukla goste za +35 na ulazu u posljednju dionicu. Tamo je Murcia odigrala bolju košarku od one kakvu je prezentirala pola sata prije, ali ipak upisala poraz od 36 poena razlike (103:67).

Viktor Sanikidze je ubacio 19 poena uz šest skokova za pobjedničku momčad Jose Luisa Abosa. Islanđanin Jon Arnor Stefansson je ubacio 18 poena, a Giorgi Shermadini 17 poena i devet skokova. Hrvatski reprezentativac Damjan Rudež ubacio je devet poena (0/2 za dva, 3/6 za tri) za 21 minutu provedenu na parketu.

Murciju je predvodio odlični Kim Tillie s 27 poena i 11 skokova.

Valencia hrvatskog stratega Velimira Perasovića nastavlja s odličnim predstavama u okviru ACB lige. Perasovićeva momčad je upisala uvjerljivu domaću pobjedu nad Joventutom te se s omjerom 15-2 još malo približila prvoplasiranom stopostotnom Realu. Valencia je ujedno i jedini ozbiljan konkurent madridskom klubu u ovoj sezoni španjolskog prvenstva.

U najnovijoj pobjedi Valencije od 85:69, zahvaljujući briljantno odigranoj posljednjoj četvrtini, najbolji je bio Pau Ribas s 22 poena, Bojan Dubljević i Oliver Lafayette su dodali po 13 poena, Dubljević i sa sedam skokova. Redove poraženih predvodio je pak Sitapha Savane s 26 ubačaja, dok ga je John Shurna pratio sa 14 poena i devet skokova.