Real Madrid sa savršenih 17-0 zaključio prvu polovicu regularnog dijela sezone

Branimir Korać • nedjelja, 26.01.2014.

Četiri susreta podnevnog programa u ACB ligi donijela su dvije pobjede domaćina i dvije gostiju. Real Madrid je upisao i 17. pobjedu te nastavio sa savršenim učinkom, Barcelona je ostavila Cajasol bez Kupa kralja, a Kup kralja opasno visi Iberostaru...

Poraz u Moskvi očito je naljutio Madriđane koji su nakon njega na svom parketu u posljednjem kolu prve polovice regularnog dijela sezone pregazili Unicaju sa 88:67. Od samog početka Madriđani su u utakmicu ušli motivirano i koncentrirano želeći upisati i 17. pobjedu u Ligi Endesi. Već do poluvremena su se uspjeli odvojiti te su u nastavku susreta bez problema držali stečenu prednost.

“Jako smo sretni dosadašnjim dijelom sezone, posebno što smo uspjeli upisati svih 17 pobjeda u prvom dijelu sezone u ACB ligi. Sada se možemo okrenuti prema Maccabiju koji će sigurno biti težak protivnik i već razmišljamo i o Kupu kralja, prvom velikom trofeju koji možemo ove sezone osvojiti“, rekao je nakon susreta Sergio Llull.

Llull je bio prvo ime susreta s 23 poena (8/12, trica 6/8) dok su ga s po 13 poena pratili Nikola Mirotić (4/7, šest skokova) i Sergio Rodriguez (5/10). Dontaye Draper je dobio uobičajenih deset minuta, promašio je jednu tricu i podijelio jednu asistenciju. Kod Unicaje po deset poena ubacili su Mindaugas Kuzminskas (5/8) i Vladimir Štimac (5/7, 11 skokova).

Cajasol je ostao bez šanse za odlazak na Kup kralja nakon domaćeg poraza od Barcelone 62:57. Borili su se igrači iz Seville do samog kraja, međutim gosti su unatoč neigranju Juana Carlosa Navarra i Macieja Lampea te nimalo briljantnom izdanju, na kraju slavili. Dvije minute prije kraja susreta Sastre je ubacio tricu za 57:57, no vrlo brzo je odgovorio istom mjerom Abrines, zatim je precizan bio i Nachbar i Barcelona je otišla do pobjede.

Abrines je predvodio Barcelonu sa 17 poena (5/8, trica 5/6) dok je Ante Tomić za 20 minuta ubacio 12 poena (6/11 za dva) uz osam skokova. Kod Cajasola Joan Sastre je ubacio 15 poena (5/11), Tomaš Satoransky 14 poena (6/10) uz pet asistencija, a Ondrej Balvin je uhvatio 11 skokova.

Iberostar je na svom parketu pripremao feštu povodom ulaska u Kup kralja, međutim za ispunjenje tog cilja trebao je ispuniti jedan uvjet – svladati La Bruixu d'Or. Međutim, u tome nije uspio, neočekivano je poražen sa 83:78. Skokovi u napadu Larsena i Erikssona u posljednje dvije minute kojima je momčad iz Manrese održava prednost, na kraju su skupo stajali Iberostar koji do završetka posljednja dva susreta neće znati hoće li putovati u Malagu na Kup kralja.

Darryl Monroe predvodio je La Bruixu s 22 poena (9/15) i pet skokova, a Marcus Eriksson je dodao 16 poena (6/13) i šest skokova. Kod Iberostara Blagota Sekulić je upisao 17 poena (3/7), a Nicolas Richotti 15 poena (6/10).

Bilbao je ranije ostao bez šansi za prolazak u Kup kralja, a novi poraz upisao je u gostima kod Rio Nature. Nije mu pomogla niti sjajna utakmica Alexa Mumbrua koji je ubacio 33 poena (7/9 za dva, 5/10 za tri). Hrvati u redovima Bilbaa su odigrali zajedno ukupno 12 minuta. Fran Pilepić je za četiri minute ubacio dva poena (1/1 za dva, 0/1 za tri), Damir Markota je za šest minuta uhvatio dva skoka, a Zoran Vrkić je za dvije minute uhvatio jedan skok. U domaćem sastavu Mario Delaš je za 27 minuta ubacio 13 poena (5/7 za dva, 1/3 za tri) uz tri skoka.