Panko tricom srušio Laboral Kutxu, Banić ostavio Gipuzkou bez Kupa kralja

Branimir Korać • nedjelja, 26.01.2014.

Kompletirano je 17. kolo ACB lige i poznati su svi parovi Kupa kralja. U posljednjem susretu kola Gipuzkoa je tražila pobjedu u Madridu za hvatanje posljednjeg vlaka, no nije ju upisala. Poraz je ubilježila i Laboral Kutxa u posljednjim trenucima kod Fuenlabrade...

Trica Andyja Panka pokopala je Laboral Kutxu na gostovanju kod Fuenlabrade. Momčad Sergija Scariola imala je prednost u završnici susreta, ali nije je zadržala. Poraz 74:73 Laboral Kutxu je bacio na sedmu poziciju što joj u Kupu kralja donosi Perasovićevu Valenciju.

U posljednjoj minuti Laboral Kutxa je imala napad koji nije iskoristio Thomas Heurtel, zatim je Fuenlabrada krenula u svoj posljednji napad na susretu koji je sekundu prije kraja Panko okončao tricom za pobjedu.

Kup kralja parovi (Malaga)

Real Madrid – Iberostar Tenerife

Valencia Basket – Laboral Kutxa

FC Barcelona – CAI Zaragoza

Unicaja – Herbalife Gran Canaria

Po 19 poena u redovima Fuenlabrade ubacili su Andy Panko (6/15, pet skokova) i James Feldeine (8/14). Kod poraženih Tibor Pleiss je ubacio 18 poena (6/9) uz osam skokova, a po 14 poena su dodali Andres Nocioni (6/12) i Fernando San Emeterio (4/13).

Kartu za Kup kralja tražila je Gipuzkoa koja je gostovala kod Estudiantesa, međutim nije uspjela upisati pobjedu. Domaćin ima svojih briga vezanih uz borbu za opstanak i nije ga zanimala računica Gipuzkoe te je slavio sa 72:61.

Madriđani su odigrali odlično prvo poluvrijeme i vodili su s 39:19 na odmoru i tu su riješili pitanje pobjednika. Svi pokušaji Gipuzkoe za preokretom su bili neuspješni, gosti nisu mogli probiti granicu od devet poena minusa i Estudiantes je rutinski slavio i ostavio Baske izvan Kupa kralja.

Vrlo dobru utakmicu u redovima Estudiantesa odigrao je Marko Banić koji je ubacio 13 poena (6/9) uz sedam skokova, a 13 poena su dodali i Kyle Kuric (4/7) i Uroš Slokar (6/12, šest skokova). Quino Colom je dodao 11 poena (4/12) i pet skokova. Kod poraženih David Doblas je ubacio 14 poena (5/9) uz devet skokova, a Anthony Winchester 13 poena (5/12).