Olimpija ponizila Radnički, Crvena zvezda preokrenula susret u Szolnoku

Kristijan Musa • subota, 25.01.2014.

Vrlo bogat subotnji program 18. kola ABA lige otvorio je susret u Stožicama, gdje je Olimpija upisala vrlo uvjerljivu pobjedu nad Radničkim. Zatim je Crvena zvezda odigrala sjajnu posljednju dionicu te preokrenula Szolnoki, dok je Igokea na svome parketu svladala momčad Krke.

U Stožicama se igrala potpuno jednosmjerna košarkaška utakmica, budući da je Union Olimpija od samog početka kontrolirala susret protiv Radničkog iz Kragujevca. Olimpija je nakon prvog perioda izgradila +10, do poluvremena i +18, za nešto laganiji i opušteniji nastavak utakmice.

Međutim, momčad Aleša Pipana je i u nastavku igrala u visokom ritmu te nije dopustila protivnicima bilo kakvo ozbiljnije dostizanje rezultata. Do kraja je slovenski predstavnik uspio svoju prednost svesti na konačnih +29 (85:56).

Deividas Gailius je predvodio Olimpiju s 20 ubačaja, Alen Omić ga je pratio s double-double učinkom od 14 poena i deset skokova, dok je Alex Stephenson upisao 13 poena i šest skokova.Paolo Marinelli je ubacio dvije trice za svojih konačnih šest poena za 11 minuta provedenih na parketu.

Napad Kragujevčana je predvodio Marko Brkić s 13 poena, dok je Marko Marinović ubacio jedan poen manje.

U mađarskom Szolnoku je istoimeni domaćin bio na domak velike pobjede nad aktualnim viceprvacima i sudionicima ovosezonskog Eurokupa, Crvenom zvezdom. Szolnoki je nerijetko bio u dvoznamenkastoj rezultatskoj prednosti, no Beograđani su rutinski okrenuli utakmicu u svoju korist i zabilježili konačnih 77:72.

Najveća prednost Mađara bila je +14 krajem treće dionice, ali je jako brzo Crvena zvezda „stopila“ zaostatak. Pri 70:66 za domaće Marjanović i Radenović su vrlo brzo doveli utakmicu u rezultatski egal, da bi potom Radenović i Katić doveli Crvenu zvezdu na +4. Na 74:72, Katić pogađa još jedno bacanje, a potom Charles Jenkins dva za konačnih +5 za Beograđane.

Charles Jenkins je s 19 poena predvodio redove pobjedničke momčadi, DeMarcus Nelson je dodao 16 poena, šest skokova i četiri asistencije, a Igor Radenović 13 poena. Napad Szolnokija predvodio je David Vojvoda s 18 poena i četiri skoka, dok je Willie Warren upisao 13 poena, osam asistencija i pet skokova.

U Laktašima je pak do svoje nove domaće pobjede stigla Igokea. Aktualni košarkaški prvaci Bosne i Hercegovine su s 83:74 svladali aktualne prvake Slovenije Krku za svoj deseti ovosezonski trijumf u Jadranskoj ligi.

Nemanja Gordić je predvodio momčad Milutina Latinčića s 21 ubačajem, Siniša Štemberger ga je pratio s 12 poena i sedam asistencija, a Branko Jorović s deset poena i osam skokova. Najbolji u redovima Slovenaca bio je Christopher Booker sa 14 poena. Klobučar, Hukić i Murić pratili su ga s po 13 poena (Murić s osam skokova). Zvonko Buljan je postigao četiri poena uz tri skoka za nešto više od sedam minuta na parketu.