Očekivani poraz Širokog protiv Budućnosti

Ivana Karačić • subota, 25.01.2014.

Široki je doživio i drugi poraz od Budućnosti u ovoj sezoni. U Podgorici je momčad Jakše Vulića ravnopravan suparnik borbenom domaćinu bila samo u prvoj četvrtini, kad je bila samo četiri poena zaostatka. Goste je u igri držao nevjerojatni Jahmar Young, koji je pogodio četiri trice iz četiri pokušaja. No, on se u 15. minuti ozlijedio, uz bolnu grimasu napustio je parket i više se nije vraćao u igru. Široki nije imao igrača koji bi ga mogao zamijeniti, pa je Budućnost do odmora povela 47:33 i praktično riješila utakmicu. Goste je u drugome dijelu od prave katastrofe spasio jedini raspoloženi igrač Ivan Buva koji je imao "double - double" učinak od 19 poena i 11 skokova.

Budućnost VOLI - Široki Primorka 85:68 (27:23, 47:33, 70:51)

ABA liga, 18. kolo.

Podgorica, dvorana Morača, 2.100 gledatelja.

BUDUĆNOST VOLI: Šehović 23 (7 skokova), Mihailović 8, Subotić 2, Komatina, Mugoša 2, Vitkovac 11 (9 skokova), Protić 3, Popović 7 (7 asistencija), Akindele 14 (9 skokova), Ivanović 8 (6 asistencija), Čapin, Coleman 7. Trener: Igor Jovović

ŠIROKI PRIMORKA: Vragović 2, Katić 2 (2 asistencije), Mikulić 11, Ćorić, Bilinovac, Young 12, Bošnjak 3 (2 asistencije), Pašalić 8, Jones 8 (4 skoka), Buva 19 (11 skokova), Rikić, Opačak. Trener: Jakša Vulić

Skokovi: 39-22

Asistencije: 23-9

Osvojene lopte: 5-8

Izgubljene lopte: 15-9

Osobne pogreške: 24-23

Prvu četvrtinu utakmice obilježili su dobri šutevi za tri poena. Za Budućnost su pogađali Nikola Ivanović i Sead Šehović, pa se domaćin već u 5. minuti odmaknuo na osam poena prednosti 15:7, a dvije minute kasnije snažni William Coleman poentirao je za 20:9. No, na drugoj strani nezadrživ je bio Amerikanac Jahmar Young, koji je hladnokrvno, gotovo s istoga mjesta, iz lijevoga kuta pogodio četiri trice iz četiri pokušaja. On je i najzaslužniji što je Široki na kraju prve četvrtine držao priključak 27:23.

Otvaranje druge četvrtine bilo je očajno za goste.Indisponirani Drago Pašalić nije iz čistih prilika uspio poentirati. Četiri minute su gosti bili bez poena, a Budućnost je napravila seriju 9:0 i povela 36:23. Međutim, za goste je još teža spoznaja bila Youngova ozljeda koljena u 15. minuti utakmice. Uz bolnu grimasu napustio je parket i više se nije vraćao u igru. Pokušao je Jakša Vulić promjenama na vanjskoj liniji naći odgovarajuću zamjenu za njega, ali nije bilo raspoloženih igrača.

Šehović je na drugoj strani zasipao koš gostiju. Pogodio je tri trice, pa je Budućnost u 19. minuti prvi put na utakmici došla do 20 poena viška. Ipak, Široki je do odmora uspio smanjiti prednost na 47:33, što je s obzirom na prikazanu igru u drugoj četvrtini bio solidan rezultat. U drugome dijelu igrači Širokog su bez odgovornosti i u obrani i u napadu djelovali zbunjeno. Domaći su ostvarili veliku dominaciju u skoku, čak 29-13. S druge strane, gosti su bezuspješno individualnim akcijama pokušavali nešto napraviti, ali nije to očito bila njihova večer.

Budućnost ih je agresivnom igrom jednostavno tjerala na ishitrene šuteve i pogreške. Momčad iz Podgorice, koja se bori za plasman među četiri najbolje momčadi u ABA ligi najveću je prednost dosegnula u 34. minuti kad je Vladimir Mihailović pogodio tricu za 74:51. Do kraja su gosti uspjeli spustiti razliku ispod 20 poena. Zasluge za to pripadaju jedinom raspoloženom igraču Širokog Ivanu Buvi. Široki je i dalje ostao na pet pobjeda i sad ga čeka teška domaća utakmica protiv Cedevite iduće subote na Pecari.

• Obrisan korisnik26.01.2014. u 01:55
    nadam se da ce oba nasa kluba na kraju ostati u ligi, a da ce ovi madjari ove godine ispasti ...
  • Obrisan korisnik26.01.2014. u 00:54
    Al' Široki stvarno nema sreće ove godine, ozljede ih zatrpale do grla...Najvažniji Barać, pa onda Petrović, Opačak, sada i Young...Želim ih gledati i dogodine u ABA ligi, ipak je to klub sa tradicijom u u ovom natjecanju. Svim srcem im želim ostanak, jer to stvarno zaslužuju.