MZT iznenadio oslabljeni Partizan i odnio pobjedu iz Beograda

Branimir Korać • ponedjeljak, 27.01.2014.

U posljednjem susretu 18. kola ABA lige košarkaši MZT-a iz Skoplja u Beogradu su iznenadili Partizan i svladali ga sa 73:66. Beograđani su tako upisali peti ovosezonski poraz dok je MZT skočio u sredinu ljestvice...

18. kolo ABA lige zaključeno je beogradskim dvobojem između Partizana i MZT-a. Beograđani oslabljeni zbog problema s ozljedama na kraju su upisali poraz koji će najviše razveseliti Cedevitu koja je tako unatoč porazu od Cibone zadržala korak s Partizanom.

S druge strane MZT se odvojio od skupine klubova sa sedam pobjeda i osmo pobjedom skočio je u sredinu ljestvice te se odmaknuo od onih najugroženijih.

Iako je Partizan u prvom poluvremenu održavao prednost, Makedonci nisu dopustili nikakvo veće odvajanje i u drugom dijelu su potpuno uhvatili priključak, dugo su se momčadi izmjenjivale u vodstvu, a onda su gosti nešto bolje odradili završnicu susreta.

Posljednje poene iz igre Partizan je ubacio u 37. minuti kada je Tarence Kinsey poravnao na 65:65, a nakon toga do kraja susreta MZT je napravio seriju 8:1 i odnio vrijednu pobjedu.

Momčad iz Skoplja vukao je Todor Gečevski s 19 poena (7/10) i 13 skokova, Stefan Sinovec dodao je 12 poena (4/11), a nije naplaćena loša večer Gjorgija Čekovskog koji je šutirao 0/9 iz igre.

U redovima Partizana Kinsey je upisao 16 poena (7/16), a Dejan Musli je dodao 13 poena (6/9) i šest skokova.

• Obrisan korisnik31.01.2014. u 22:54
    Partizan bi dobio ovu utakmicu da je Vujosevic vratio posle poluvremena Bogdanovica kog je zbog nedsiciplinovanog ponasanja ostavio u svalcionici. To je karakter i principijalan stav, cak je i po cenu bitne pobede tj. poraza ostavio svog najboljeg igraca i poslao ga kuci. Tako to rade veliki... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik28.01.2014. u 07:59
    Opaaa. Evo... to se desi kad u dva paralelna natjecanja igraš sa 7 igrača. Na kraju ostaneš na pet. Evo prilike Ciboni da uhvati veliku pobjedu !!!
  • Obrisan korisnik27.01.2014. u 23:18
    Bez Westermana, Bertansa, Milosavljevica, Bogdanovica i na kraju Tepića zaista bi bilo čudo da su pobjedili :) Uz to , Kinsey je sredinom treće četvrtine dobio 4. osobnu...