Lorient
Lorient 2:2 Monaco
Monaco

Branimir Korać • subota, 01.02.2014.

Nogometaši Monaca uspjeli su ostati neporaženi i u 23. kolu francuskog prvenstva, međutim do boda na gostovanju kod solidnog Lorienta stigli su u samoj završnici. U zanimljivom dvoboju bod momčadi Danijela Subašića donio je Layvin Kurzawa u 87. minuti...

Dobru utakmicu u sklopu 23. kola francuskog prvenstva odigrali su Lorient i Monaco, no nakon 90 minuta i četiri postignuta pogotka nije bilo pobjednika. Domaćin je bio blizu slavlju, ali Layvin Kurzawa je u 87. minuti poravnao na konačnih 2:2.

Bez tek pristiglog Dimitra Berbatova Monaco je u Lorient doputovao po sva tri boda kako bi ostao na korak do PSG-a koji je slavio u petak navečer, međutim domaćin je odigrao dobru utakmicu i spriječio je Ranierijevu momčad u odnošenju punog plijena.

Domaćin je do prednosti stigao već u 12. minuti nakon serije pogrešaka u Monacovoj obrani, Kevin Monnet-Paquet je ubacio na četiri metra gdje je u skoku najviši bio Vincent Aboubakar i glavom poslao loptu u mrežu Subašića.

U završnici prvog poluvremena gosti su stigli do poravnanja. Ecuele Manga je izgubio loptu na svojoj polovici, a Valere Germain je udarcem s ruba 16 metara pogodio za poravnanje.

1:1 je stajalo na semaforu sve do 73. minute kada je Lorient po drugi put poveo. Subašić nije uspio ukrotiti snažan udarac iz daljine Guerreira, lopta je došla do domaćih igrača, a Jeremy Aliadiere iz blizine nije imao problema spremiti loptu u mrežu.

U završnici susreta Monaco je ipak uhvatio bod i to zahvaljujući Kurzawi koji je dobro iskoristio dodavanje Ocamposa za konačnih 2:2.

Danijel Subašić odradio je cijelu utakmicu na gostujućim vratima.