Ligue 1: Saint-Etienne sve bliže trećem mjestu, Nantes posrnuo i kod Sochauxa

Igor Šestak • subota, 01.02.2014.

U subotu navečer odigrano je pet utakmica 23. kola Ligue 1. Bez pobjednika je završio i okršaj Eviana i Ajaccia, domaće pobjede ubilježili su Saint-Etienne, Sochaux i Bastia, a jedini gost koji je došao do tri boda bio je Montpellier.

Od pet subotnjih utakmica Ligue 1 odigranih u večernjem terminu, domaćini su se radovali u tri slučaja. Najuvjerljiviju pobjedu upisao je Saint-Etienne, nadigravši Valenciennes s 3:0. Gosti su se držali do sudačke nadoknade prvog dijela kad je za 1:0 pogodio Cohade, a u nastavku su pobjedu potvrdili Corgnet u 56. i Mollo u 87. minuti. S tri boda Saint-Etienne je stigao samo bod do trećeplasiranog Lillea koji ima i utakmicu manje. Valenciennes je i dalje na 18. mjestu tablice.

Bez primljenog pogotka do pobjede je stigao i Sochaux. Jedan pogodak bio mu je dovoljan protiv Nantesa, a strijelac je bio Sunzu u posljednjoj minuti prvog poluvremena. Ova pobjeda vratila je nadu u ostanak Sochauxovim igračima, no pred njima je težak zadatak budući da za 16. mjestom zaostaju velikih sedam bodova. Nantes je upao u krizu, za pobjedu ne zna već tri kola.

Uzbudljivo je bilo na Korzici gdje su snage odmjerili Bastia i Guingamp. Gosti su dvaput vodili pa kući otišli praznih ruku. U prvih 45 minuta mreže su mirovale, a onda je u 50. minuti mrežu Bastije načeo Alioui. Samo tri minute trajalo je slavlje gostiju, a za izjednačenje se pobrinuo Adama Ba. Alioui je već u 55. minuti došao do svog drugog pogotka, a rezultat 1:2 stajao je na semaforu sve do posljednjih deset minuta utakmice. U 81. minuti za 2:2 je poentirao Squillaci, a pobjedu Bastiji osigurao je Boudebouz iz kaznenog udarca u 88. minuti. Pobjedom 3:2 Bastia se probila na 11. mjesto, dok je Guingamp u seriji od osam utakmica bez pobjede i drži tek 15. mjesto.

Jedini gost koji je u subotu došao do punog plijena je Montpellier. Na gostovanju kod Reimsa do vodstva je došao golom Marveauxa u 29. minuti. Minimalnu prednost prenio je u drugo poluvrijeme, a dva pogotka postigao je Cabella u 47. i 55. minuti te odveo svoju momčad na golemih plus tri. Reims se vratio u igru golom Ayitea i autogolom El Kaoutarija, no Niang je u 69. minuti zabio za 2:4 i osigurao Montpellieru mirnu završnicu te važna tri boda za bijeg od opasne zone.

Utakmicu bez pobjednika odigrali su Evian i Ajaccio, klubovi koji već dugo ne znaju za okus pobjede - Evian sedam, a Ajaccio čak 16 utakmica. Mreže se nisu tresle 85 minuta, a onda je domaće na prag pobjede doveo Ruben. Međutim, Ajaccio je uspio doći do boda pogotkom Talla u 90. minuti. Evian je trenutačno 17. s 22 osvojena boda, dok Ajaccio ima dvostruko manje bodova i drži začelje tablice.