Filip Han • nedjelja, 02.02.2014.

U posljednjim trima utakmicama francuskog prvenstva Lille je nastavio svoj niz utakmica bez pobjede porazom kod Nice. Rennes je dobio Lyon koji je ostao na desetorici igrača, a kolo su zatvorili Marseille i Toulouse koji su podijelili bodove...

Lille drži treće mjesto lige, za petama mu je konstantno Saint Etienne, a današnji poraz od Nice zadržao ga je na samo bodu prednosti. Nakon prilično dobrog ulaska u sezonu, Lille nije pobijedio nikoga u posljednjih pet utakmica. Nice je upisala minimalnu pobjedu, iako će pogodak kojim je do nje došla ostati diskutabilan.

U prvoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena Nice je imala korner. Nakon što je lopta izbačena iz šesnaesterca, vratila se do Brulsa koji je ponovno ubacio pred Lilleov gol gdje je pronašao Bodmera koji se dobro snašao i pogodio petom, a iako je bio u zaleđu, suci se nisu oglasili. Bio je to jedini pogodak na utakmici, no bio je i dovoljan za pobjedu.

Lyon je prekinuo niz od tri uzastopne pobjede porazom kod Rennesa. Iako je dobro otvorio utakmicu, Lyon je pao u zaostatak u 22. minuti nakon kornera koji je izveo Alessandrini, a realizirao Hountondji kojemu je to bio prvi gol u najjačoj francuskoj ligi.

Do kraja prvog poluvremena Lyon je ostao i bez Umtitija koji je dobio izravni crveni karton zbog previsokog starta na Alessandrinijevo koljeno. Bila je to otegotna okolnost za momčad Remija Gardea koja je rezultirala još jednim primljenim pogotkom. U 66. minuti Doucoure je ubacio u kazneni prostor i pronašao Toivonena koji je imao vremena namjestiti se i zabiti za konačnih 2:0.

U posljednjoj utakmici kola Marseille i Toulouse su remizirali. U sedmoj minuti Payet je zabio za vodstvo Marseillea, a već četiri minute poslije u "egal" je vratio Ben Yedder. Domaći su još jednom stekli prednost, u 40. minuti zabio je Valbuena s čime se otišlo na poluvrijeme. Nakon stanke, prošlo je 15 minuta do idućeg pogotka, a tada je izjednačio Aurier. Nakon tog gola rezultat se više nije mijenjao pa je nakon 90 minuta na semaforu stajalo 2:2.

Marseille je na petom mjestu lige s četiri boda zaostatka za Saint Etienneom, a Toulouse je na 13. poziciji.