Atlético Madrid
Atlético Madrid 4:0 Real Sociedad
Real Sociedad

Branimir Korać • nedjelja, 02.02.2014.

U emotivnoj večeri na Vicente Calderonu navijači Atletica oprostili su se od jučer preminule klupske legende Luisa Aragonesa, a Atletico je kraj utakmice protiv Real Sociedada dočekao uz pobjedu 4:0 i preuzimanje vodeće pozicije na ljestvici...

Kao što je Diego Simeone i obećao, Atletico je pobijedio za Luisa Aragonesa. Legenda Atletica i španjolskog nogometa preminula je jučer u bolnici u Madridu i dok je cijelo kolo započelo minutom šutnje, posebno emotivno je bilo na Vicente Calderonu.

Ovo je za Atletico bila vrlo važna utakmica i iz perspektive kiksa Barcelone u subotu koja je poražena na Camp Nouu od Valencije. Pobjeda je Atletico ostavljala usamljenog na vrhu, no protivnik je bio real Sociedad, momčad koja igra vrlo dobar nogomet predvođena vrlo efikasnim Francuzom Griezmannom i Meksikancem Carlosom Velom.

Iako je Real započeo utakmicu s nešto defenzivnijom postavom nego inače, Atletico je teško dolazio do prilika i osjetila se nervoza u njegovoj igri, posebno u veznoj liniji.

Ipak, u završnici prvog dijela Atletico je uspio doći do gola i tako otići na odmor s prednosti. Insua je napravio dobar posao "izbacivši" Diega Costu, a ovaj je odlično primijetio Davida Villu na prvoj vratnici kojem nije bio problem pogoditi mrežu.

Real Sociedad je vrlo teško probijao domaću obranu i tek u 60. minuti je stigao do ozbiljnije prijetnje. I to je bilo nakon loše reakcije Atleticovih braniča što nije iskoristio Ansotegi i poslao je loptu pokraj gola.

U 72. minuti susret je odlučen. Raul Garcia je sjajnom dugačkom loptom pronašao Costu koji se sjurio prema golu Brava i zatim rutinski pogodio suprotni kut Realovog gola.

Tu su se gosti raspali, dvije minute kasnije domaćin je stigao i do trećeg gola koji je postigao Miranda nakon ubačaja Kokea da bi u samoj završnici i povratnik u Madrid Diego postigao pogodak.

Diego se u povratničkoj utakmici vrlo dobro snašao, odlično je primljen od strane navijača i odmah je pokazao zbog čega ga je Atletico posudio od Wolfsburga.

• Obrisan korisnik03.02.2014. u 00:29
    nadam se da je Falcaa zao, barem malo :)
  • Colchoneros02.02.2014. u 22:08
    Ne mogu ne odgovoriti na ovo, dakle Sociedad se držao dobro ali ovo što kažeš da je Atletico igrao rukomet je notorna glupost. Ono kad je Godin pokušao glavom igrati pa je slučajno rukom igrao rijetko tko bi sudio a ista stvar je bila u šesnaestercu Sociedada. Ni u jednoj situaciji nije ništa... [više na forumu]
    Colchoneros
  • Colchoneros02.02.2014. u 22:04
    Konačno na prvom mjestu! Potpuno zasluženo! Bravo dečki, samo hrabro do kraja! Aupa Atleti!
    Colchoneros
  • Obrisan korisnik02.02.2014. u 21:49
    Paaa, velike ekipe pobjedjuju i kad lose igraju!
  • Obrisan korisnik02.02.2014. u 21:37
    Do 60e minute se Sociedad vrlo dobro držao na terenu, puno bolje od Atletica (bar se meni tako činilo). Vrijedi spomenuti i da su igrači Atletica u niz navrata igrali rukomet, što u što oko 16 erca, a dobro su prolazili sa sankcijama (neke ruke nisu ni suđene)... Nerealno velika pobjeda, u svakom... [više na forumu]