Barcelona
Barcelona 2:3 Valencia
Valencia

Branimir Korać • subota, 01.02.2014.

22. kolo španjolskog prvenstva Barcelona neće pamtiti po dobrom. Na svom stadionu je ugostila Valenciju i upisala poraz 3:2 nakon kojeg su madridski klubovi Real i Atletico dobili priliku preskočiti je na ljestvici...

Valencia je u 22. kolu Primere stigla do iznenađenja na Camp Nouu i sva tri boda u susretu s Barcelonom. Domaćin ne samo da je izgubio bodove na domaćem terenu, već je lako moguće i ispustio vodeću poziciju na ljestvici nakon ovog kola.

Madridski Atletico ima isti broj bodova kao i Barcelona i ukoliko ostane neporažen na domaćem travnjaku protiv Real Sociedada, preskočit će Barcelonu, a isto to će napraviti i Real Madrid ukoliko upiše pobjedu na gostovanju u Bilbau kod Athletica.

Početak susreta nije davao naznake da bi Barcelona mogla upisati poraz. Sve je krenulo prema planu za domaćina koji je već u sedmoj minuti stigao do vodstva. Leo Messi je ubacio loptu u peterac, do nje je u teškoj poziciji došao Alexis Sanchez, ali gotovo iz mrtvog kuta poslao ju je pod gredu Diega Alvesa.

Valencia je bila u potpuno podređenoj poziciji, a domaćin je promašivao priliku za prilikom. I onda je stigla kazna u 44. minuti kada gosti dolaze do poravnanja. Prvo je u 40. minuti Mathieu propustio kazniti loše istrčavanje Victora Valdesa glavom je nakon kornera promašio prazna vrata, a onda je nakon kombinacije Pareja i Feghoulija, Parejo poravnao na 1:1.

Već na samom početku drugog poluvremena Valencia je stigla do vodstva. Lošu reakciju obrane domaćina iskoristio je Piatti koji glavom prebacuje Valdesa i zabija za 2:1.

Pet minuta kasnije Barcelona ipak poravnava. Dosuđen je kazneni udarac nakon što je glavni sudac procijenio kako je Costa igrao rukom u kaznenom prostoru, a Messi je neobranjivo pogodio za 2:2.

No tu nije bio kraj. Valencia nije potonula nakon ovog pogotka već je u 59. minuti iskoristila još jednu lošu reakciju domaće obrane. Ponovno je Feghouli bio u ulozi asistenta i to na sličan način kao kod prvog gola, samo što je sada akciju završio Alcacer za novo vodstvo Valencije.

Situacija se dodatno pogoršala za domaćina u 78. minuti kada je Barcelona ostala s desetoricom na travnjaku nakon drugog žutog kartona Jordija Albe, no pokušavala je i dalje doći barem do boda, a najbliže je tome bila u samoj završnici susreta kada Messi nakon solo prodora kroz gostujuću obranu nije bio precizan.

• Colchoneros02.02.2014. u 13:26
    Bravo Šišmiši! Sad je prava prilika za Atletico da se barem malo odvoji. Ajmo dečki pobijedite Sociedad danas za Luisa Aragonesa! Aupa Atleti!
    Colchoneros
  • Obrisan korisnik02.02.2014. u 09:15
    baš mi je drago za Valenciu, nakon onog izmišljenog penala san zamalo prekinuo gledati utakmicu
  • delarte02.02.2014. u 06:37
    istina, moja greška, krivi sam izraz upotrijebio. Želio sam reći da su sad samo jedna u nizu vrhunskih ekipa, a prije su bili stepenicu iznad svih. Još uvijek će se oni boriti za trofeje ali daleko je to onog što smo gledali pod Pepom.
    delarte
  • Showballs02.02.2014. u 05:57
    Istina, lik je bio izgubljen u vremenu i prostoru, al samo 2. gol ide njemu na dušu, tak da ne znam na temu čega si zaključio da im je on sam ujebo utakmicu?