Villarreal 3:1 Osasuna
Osasuna

Villarreal u nastavku slomio otpor Osasune

Ante Dubravac • ponedjeljak, 03.02.2014.

U posljednjem susretu 22. kola španjolskog nogometnog prvenstva nogometaši Villarreala su na svom stadionu dočekali Osasunu. Domaćini su uz bolju igru u nastavku došli do zaslužene pobjede.

Uoči susreta domaćini su se nalazili u borbi za mjesta koja iduće sezone vode u Europu dok je Osasuna bila tek nekoliko bodova od najugroženijih klubova.

Od početka susreta Villarreal je krenuo nešto bolje i imao veći posjed lopte, ali se igra uglavnom odvijala na sredini terena bez nekih velikih opasnosti za vratare jedne i druge momčadi.

Najveću priliku u prvome poluvremenu ipak su propustili gosti u 33. minuti kada je De las Cuevas lijepo pronašao Armenterosa koji solidno puca s desetak metara, ali Asenjo zaustavlja taj udarac pa se na odmor otišlo s početnih 0:0.

Domaćini teško da su mogli i zamisliti boljie otvaranje nastavka od onoga što se dogodilo u 46. minuti. Gostujuća obrana je loše reagirala ne jednu dugu loptu koja je došla do Jeremyja Perbeta koji bez problema pogađa za 1:0.

Osam minuta kasnije već je 2:0. Manuel Trigueros i primio loptu na dvadesetak metara i bez puno čekanja neobranjivo pogodio donji desni kut za udvostručenje vodstva. Petnaest minuta prije kraja s ruba šesnaesterca pokušao je i Giovani dos Santos.

Već u idućem napadu Jonathan Pereira u odličnu priliku izbacuje Perbeta koji postiže svoj drugi pogodak. U samoj završnici susreta počasni pogodak za goste postiže Oriol Riera koji odlično reagira nakon jednog centaršuta s lijeve strane.

U idućem kolu Villarreal gostuje na Santiago Bernabeu kod Real Madrida dok će Osasuna dočekati Getafe.