Elche 1:0 Almería
Almería

Elche uzeo vrijedne bodove za bijeg iz zone najugroženijih

Branimir Korać • nedjelja, 02.02.2014.

Podnevni nedjeljni termin u 22. kolu Primere donio je dvoboj iz donjeg dijela ljestvice u kojem je Elche ugostio Almeriju. Obje momčadi očajnički trebaju bodove za bijeg iz opasne zone, a u ovom susretu uzeo ih je domaćin...

I Elche i Almeria se nalaze u nezavidnoj poziciji te im je primaran cilj ostanak u Primeri. Upravo iz tog razloga njihov međusobni dvoboj je iznimno važan za obje momčadi.

Gosti su u susret ušli u nešto boljoj formi, nakon očajnog početka sezone upisali su nekoliko vrijednih pobjeda, a na gostovanje kod Elchea su došli nakon pobjede protiv Getafea 1:0.

Od početka susreta Elche je izgledao bolje na terenu i bio je bliže pogotku. Nekoliko zanimljivih prilika njegovi napadači nisu iskoristili i umalo su za to kažnjeni u završnici prvog dijela kada je Verza testirao domaćeg vratara.

Jedini pogodak na susretu viđen je u 58. minuti. Cristian Herrera je nespretnom reakcijom otvorio priliku za domaćina, promašio je volej u kaznenom prostoru da bi odbijena lopta došla do Javija Marqueza van kaznenog prostora, ovaj puca, lopta pogađa Herreru u nogu i vara gostujućeg vratara te odlazi u mrežu.

Nakon primljenog gola Almeria je zaigrala nešto otvorenije tražeći pogodak, Zongo je bio najbliži tome u 80. minuti, ali pogodak nije došao.

U samoj završnici Suarez je zaradio drugi žuti karton, domaćin je uzeo ponešto vremena odugovlačenjem igre te je stigao do pobjede 1:0.