Real Madrid nastavlja po starom, upisana i 18. pobjeda u ACB ligi ove sezone

Branimir Korać • subota, 01.02.2014.

Prva tri susreta 18. kola ACB lige nisu donijela posebna iznenađenja. U akciji je bio tek jedan "top klub" i to madridski Real koji je očekivano lagano slavio na gostovanju u Valladolidu...

Madridski Real očekivano je upisao i 18. pobjedu u ACB ligi i to očekivano lako. Valladolid je dosad pokazao da je najlošija momčad lige i Madriđani su se s njim rutinski obračunali bez prevelikog utroška energije te su slavili 105:83.

25 minuta su se Madriđani poigravali, a onda su se uozbiljili, domaćin je ostao bez snage i Real je pobjegao na visoku prednost. Do kraja treće dionice gosti su došli na rub dvoznamenkaste prednosti, zatim su trebali pet minuta da dođu i do plus 20 i mirno su završili posao.

Još jednom je raspoložen bio Sergio Llull koji je ubacio 20 poena (8/11) dok su po 16 poena dodali Felipe Reyes (4/5) i Tremmell Darden (6/8). Dontaye Draper je odradio 15 minuta i ubacio jedan poen uz četiri skoka i dvije asistencije.

Kod Valladolida Dimitris Haritopoulos je ubilježio 18 poena (7/12), a Omari Johnson 15 poena (6/10) i šest skokova.

Nakon neočekivanog kiksa u prošlom kolu i ostanka bez Kupa kralja, Gipuzkoa je potpuno potonula. Upisala je novi poraz i to s visokih 80:59 na gostovanju kod Cajasola.

Gosti su izdržali jedno poluvrijeme, a kada je domaćinu proradio šut u drugom dijelu, više nisu imali odgovora. Cajasol je konstantno povećavao prednost i na kraju glatko slavio.

Marcus Landry je bio najistaknutiji u pobjedničkom sastavu sa 17 poena (6/13), Joan Sastre je dodao 13 poena (5/7), a Ondrej Balvin deset skokova. Kod gostiju jedino je David Doblas nešto odigrao, a susret je završio s 23 poena (7/11) i šest skokova.

Andy Panko pred kraj karijere igra i dalje fantastičnu košarku. Fuenlabrada je stigla do još jedne pobjede na njegovim krilima, ovaj put je svladala Murciju sa 87:84.

Panko i James Feldeine su sami ubacili 60 poena, Panko 33 (13/18, pet skokova), a Feldeine 27 (11/15, trica 5/7) i gosti nisu imali nikakav odgovor na ovaj duet. Kod Murcije bolji od ostalih bili su Dwayne Davis sa 18 poena (6/8) i Kim Tillie s 15 (4/6).