Perasovićeva Valencia i bez najboljeg igrača do pobjede protiv Barcelone

Branimir Korać • nedjelja, 02.02.2014.

Valencia ove sezone igra sjajnu košarku u španjolskom prvenstvu i nije slučajno odmah uz bok madridskom Realu. Dok Madriđani imaju svih 18 pobjeda, Valencia je odmah iza njih s tek dva poraza u dosadašnjih 18 kola. Potvrda druge pozicije stigla je pobjedom u derbiju protiv Barcelone...

Derbi 18. kola španjolske ACB lige odigran je u Valenciji gdje je istoimeni domaćin ugostio momčad Barcelone. Susjedi na ljestvici i pretendenti na drugu poziciju odigrali su neizvjesnu utakmicu u kojoj je Valencia slavila 95:93.

Barcelona je naglo došla do statusa favorita kada je postalo jasno da Velimir Perasović neće moći računati na svojeg najboljeg pojedinca Justina Doellmana, no gosti to nisu uspjeli iskoristiti.

U prvom poluvremenu jesu, Valencia je imala dosta problema u prvih 20 minuta i Barcelona je održavala prednost. Imali su gosti i 16 poena viška da bi na poluvremenu vodili s 51:38 te se s obzirom na probleme koje Perasović ima činilo da će Barcelona slaviti.

Međutim treća četvrtina je donijela potpuni preokret. Raspoloženi Lafayette samo je u tom razdoblju ubacio 14 poena, nakon što u prvom poluvremenu nije ostvario niti poen, te se Valencia vratila. Za osam minuta je napravila seriju 30:15, preuzela vodstvo i potpuno "zakuhala" utakmicu.

Sada je Barcelona bila ta koja se našla u situaciji da konstantno mora hvatati zaostatak i do kraja susreta samo je još u dva navrata imala prednost i to u dva napada zaredom na dvije minute prije kraja. Ipak, ubačaji Lafayettea i Dubljevića u kombinaciji s izgubljenom loptom Olesona na kraju su bili ključni. Domaćin je s linije slobodnih bacanja uspješno priveo utakmicu kraju i zasluženo slavio.

Bojan Dubljević je predvodio Valenciju s 26 poena (10/16) i sedam skokova dok je Oliver Lafayette upisao 22 poena (8/15) i sedam asistencija..

U sastavu Barcelone Boštjan Nachbar je ubacio 17 poena (6/11) dok ga je slijedio Ante Tomić koji je za 24 minute ubacio 15 poena (6/7) uz četiri skoka i tri asistencije.

• Obrisan korisnik03.02.2014. u 18:24
    Čast Perasoviću,jest vrlo dobar trener ali mlad trener nikako ne može biti,samo može biti trener u srednjim godinama.Uostalom danas su neka druga vremena pa i igrače sa 25 godina smatraju mladi,što je također glupost jer mlad igrač može biti od 18 do 22-23 godine!
  • Obrisan korisnik03.02.2014. u 18:22
    Kod nas je mlad trener sa 49 godina,nekad ne tako davno Maljković je sa 34 godine bio prvi trener Jugoplastike a sa 37 godina već je osvojio Euroligu,Pavličević je 1986 sa 35 godina osvojio Euroligu sa Cibonu a 1991sa 40 godina po drugi put osvaja Euroligu sa Jugoplastikom!Vujošević je sa 28 godina... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik03.02.2014. u 12:56
    Perasa za izbornika, ako se jasko povuče nakon SP-a ovo ljeto!
  • Obrisan korisnik03.02.2014. u 11:51
    Peras spektakularno !! Sad su (Valensija) zacementirali dvicu u prvenstvu. A što se tiče Hrvatske košarke i Perasovića. To obavezno. Kad tad. Mlad je trener i stvarno ima vremena. Repeša je zaslužio kredit zbog odličnog rezultata u Sloveniji. Peras neka bude sljedeći selektor.
  • Obrisan korisnik03.02.2014. u 10:49
    Peras stvarno iz tjedna u tjedan pokazuje koliko je dobar trener. Kad se samo sjetim kako je vodio Cibonu prije koju godinu. Nadam se da ćemo ga opet jednom imati u hrvatskoj košarci, bilo klupskoj, bilo reprezentaciji.