Filip Han • nedjelja, 02.02.2014.

Početak 22. kola Serie A obilježio je neočekivano visok poraz Napolija kod Atalante, Lazijevu gostujuću pobjedu kod Chieva, remi sa šest golova Catanije i Livorna, te pobjedu Verone kojom je, barem privremeno, stigla do petog mjesta tablice. Utakmica Rome i Parme prekinuta je zbog loših uvjeta...

U posljednja tri kola Napoli prikazuje prilično lošu igru koja je rezultirala dvama neriješenim utakmicama i današnjim porazom od Atalante. Izjednačeno prvo poluvrijeme nije dalo nikakve rezultatske promjene, a za to nije bilo ni nekih prilika na bilo kojoj strani. Drugi dio utakmice zato je otvoren pogotkom Denisa s dvadesetak metara kojim je Atalanta povela.

Napolitanci su se trudili izjednačiti, uspjeli su kreirati neke prilike, no na domaćim vratima stajao je koncentrirani Consigli koji je u nekoliko navrata spasio svoju mrežu. U 64. minuti na drugoj je strani još jednom realizirao Denis nakon pogreške zadnje linije Napolija, a šest minuta poslije pogodak je postigao i Moralez čime je postavljen i konačni rezultat od 3:0.

Napoli je ipak ostao treći na tablici, te još uvijek drži Fiorentinu na razmaku od tri boda, s obzirom na to da je jučer poražena kod Cagliarija. Marko Livaja nije konkurirao za nastup kod domaćina dok je Josip Radošević ostao na klupi Napolija.

Verona je napokon stigla u prvih pet momčadi lige, a hoće li tamo ostati ovisi o večerašnjoj utakmici Intera kod Juventusa. Verona je sada dva boda ispred Nerazzurra, a tamo je stigla zahvaljujući gostujućoj pobjedi kod Sassuola. Ni u ovoj utakmici u prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, prvi je došao tek nakon odmora.

U 50. minuti autogol je zabio Manfredini i tako dao vjetar u leđa Veroni. Dugo se čekalo na sljedeći pogodak, a zabio ga je Toni u 86. minuti. U sudačkoj nadoknadi Floro je uspio smanjiti razliku i zabiti počasni pogodak za konačnih 1:2.

U gostima je bio uspješan i Lazio. Tri boda kojima je dohvaćeno deveto mjesto stigla su kod Chijeva. Već nakon šest minuta Lazio je poveo nakon akcije koju je u kaznenom prostoru jednostavnom "fintom" i pogotkom završio Candreva. U 70. minuti po podu s ruba šesnaesterca pucao je i zabio Keita čime je sve bilo gotovo.

Posljednja Catania nije dozvolila novi poraz, te je protiv Livorna izvukla bod. Livorno je poveo u 50. minuti pogotkom Emeghare, a to je vodstvo poništio Bergessio. U 71. minuti penal je realizirao Paulinho, a za novo izjednačenje četiri minute poslije zabio je Barrientos. U 77. je svoj drugi gol dao Emeghara, no ni ovog puta to nije bilo dovoljno za Livorno jer je u 88. zabio Almiron.

Utakmica Rome i Parme na Olimpicu prekinuta je nakon samo desetak minuta jer je travnjak bio previše natopljen vodom. Novi termin utakmice saznat će se uskoro.

• Obrisan korisnik03.02.2014. u 11:03
    Utakmica Juventus Inter jučer je odigrana u 20.45h, Athletic Real (M) u 21.00h, Superbowl u 00.30h i sve sami izvještaji dok s talijanskog derbija kola nema ništa. Katastrofa.
  • Obrisan korisnik02.02.2014. u 17:50