Roma
Roma 4:2 Parma
Parma

Filip Han • četvrtak, 03.04.2014.

U posljednjoj utakmici 22. kola talijanskog prvenstva Roma je na domaćem travnjaku s 4:2 pobijedila Parmu. Parma se uspjela vratiti u utakmicu nakon ranog početnog zaostatka, no Roma je još brže ponovno stekla novu prednost koju više nije ispustila...

Na otvaranju utakmice obje su ekipe propustile dvije solidne prilike. U desetoj minuti Schelottov udarac glavom otišao je tik preko gola. Dvije minute poslije Destro je pogodio stativu, no lopta se odbila do Gervinha ispred praznog gola, te je doveo Romu u vodstvo. Već u idućem Rominom napadu Gervinho je još jednom zatresao mrežu, no taj je pogodak poništen zbog zaleđa.

Parma je izjednačila već u 15. minuti nakon što je Acquah primio loptu u centru kaznenog prostora, te se u šumi obrambenih igrača odlično snašao i dao gol iz okreta. Egal nije dugo potrajao, te su Rimljani došli do nove prednosti već minutu poslije. Totti je primio loptu nekoliko metara unutar šesnaesterca i neobranjivim udarcem u "rašlje" postavio rezultat od 2:1.

Početak drugog poluvremena donio je i novi pogodak za Romu. Gervinho je povukao kontru u kazneni prodtor Parme, a nakon što su njegov pokušaj zaustavili braniči, na loptu je natrčao Pjanić i pogodio suprotni kut.

Četvrti Romin pogodak glavom je zabio Taddei u 82. minuti nakon kornera koji je izveo Florenzi. Parma je do kraja uspjela samo ublažiti poraz pogotkom Biabianyja.