Milan
Milan 1:1 Torino
Torino

Branimir Korać • nedjelja, 02.02.2014.

Clarence Seedorf je prvi put u trenerskoj karijeri ostao bez pobjede. Na svom stadionu Milan je ugostio momčad Torina i remizirao 1:1 u susretu u kojem je imao veći posjed lopte, ali je igrao dosta sporo i gosti su se uspjeli obraniti...

Svaka naredna utakmica za momčad Milana je iznimno važna ako Rossoneri žele dohvatiti Europu sljedeće sezone. Torino je također u borbi za Europu stoga bi bodovi protiv izravnog konkurenta bili iznimno važni.

Ipak, na kraju su se obje momčadi morale zadovoljiti s po bodom iz susreta koji je završen 1:1. Clarence Seedorf suprotno najavama nije među kandidate za sastav uvrstio Adela Taarabta dok je Michael Essien prosjedio utakmicu na klupi.

Milan je dobro otvorio utakmicu i Pazzini je odmah stavio Padellija na iskušenje, međutim vratar gostiju je obranio njegov pokušaj. Iako je prvi priliku imao Milan, prvi je do gola stigao Torino.

U 18. minuti Moretti je odlično poslužio Ciru Immobilea koji se sjurio prema golu Abbiatija praćen Bonerom. Branič Milana prvo se "bavio" pomoćnim sucem signalizirajući mu da je Immobile bio u zaleđu, a zatim je pokušao zaustaviti napadača Torina, ali ovaj ga je jednim potezom potpuno izbacio iz igre i stigao pred Abbiatija te zabio za vodstvo gostiju.

Nakon točno pola sata igre Torino je trebao udvostručiti prednost. Još jedan kontranapad gostiju, ovaj put ga je vukao Cerci koji je ubacio za Farneruda, a on je potpuno neometan u stopostotnoj prilici pucao loše preko gola.

Osim pogotka i te prilike, Torino nije prijetio prema golu domaćina koji je imao više od igre, ali je teško dolazio do prilike.

Ipak u 50. minuti domaćin dolazi do poravnanja. Muntari je dodao natrčalom Adilu Ramiju koji radi nekoliko koraka s loptom i zatim s 20 metara puca snažno, lopta je na putu okrznula Morettija, dovoljno da Padelli ne može do nje. Lijep pogodak domaćina za poravnanje.

U nastavku susreta Milan je stigao do još jednog pogotka, postigao ga je Robinho, ali Brazilac je bio u zaleđu kod dodavanja Kake te je pogodak s pravom poništen.

Posebnih prilika do kraja susreta više nije bilo i momčadi su podijelile po bod.