Nantes 29:29 Montpellier
Montpellier

Montpellier i Nantes podijelili bodove u derbiju kola

Mihaela Bradovski • četvrtak, 06.02.2014.

Četrnaesto kolo francuskog rukometnog prvenstva nastavljeno je u četvrtak derbijem kola između Nantesa i Montpelliera. Nakon večerašnjih 60 minuta bodovna razlika između ova dva kluba ostala je ista...

Nantes - Montpellier 29:29 (13:14)

Proljetni dio sezone za rukometaše Montpelliera započeo je osvajanjem naslova najbolje momčadi Liga kupa, no već idući dani donijeli su prvenstvene probleme. Prvo su im, s mogućnosti žalbe, oduzeta dva boda nakon redovite kontrole budžeta, a večeras su u derbiju kola podijelili bodove na gostovanju u Nantesu.

S ovim bodom večerašnji domaćin izjednačio se s Fenixom dok je Montpellier zadržao bod prednosti ispred današnjeg protivnika. Vratari Škof (15 obrana) i Omeyer (13) te Nicolas Claire s osam pogodaka te Mathieu Grebille s jednim više predvodili su svoje momčad na putu do ovog remija.

Najboljim strijelcima susreta priključio se i Dragan Gajić sa sedam preciznih šuteva dok svojom predstavom u dresu Nantesa nikako ne može biti zadovoljan Jorge Maqueda (3/12). Stefan Vujić našao se u zapisniku domaćina no večeras bez ostvarenog učinka.

Prvu seriju domaći su rukometaši ostvarili u periodu od devete do 14. minute kada su preko Rivere i Clairea stigli do 5:2. U idućim minutama uzvratili su i gosti koji preko Michaela Guigouea u 19. minuti stižu na 7:7. Iako je Nantes ubrzo ponovno bio na dva razlike, na odmor se otišlo pri minimalnom vodstvu gostiju, nakon što su se za preokret u završnici prvog dijela pobrinuli Simonet i Grebille.

U nastavku susreta ponovno ista priča. Iako je sastav Patricea Canayera veći dio vremena pokušavao uhvatiti priključak, preko potpuno neizvjesne završnice uspio je stići do boda.

U 40. minuti domaća momčad još je jednom stigla do +3, baš kao u uvodnim minutama prvog dijela, minutu i pol prije kraja vodila je s 29:17 nakon osmog pogotka Clairea, no nakon zatraženog time-outa Grebille postiže dva pogotka, Omeyer brani šut Clairea, a pokušaj vrijedan punog plijena s posljednjim sekundama ne iskorištava Maqueda.

U petak će u sklopu 14. kola na teren izaći Saint-Raphael i Cesson te Nimes i Dijon.