Dunkerque 30:22 Sélestat
Sélestat

Dunkerque u nastavak prvenstva startao pobjedom i zadržao korak s PSG-om

Mihaela Bradovski • nedjelja, 09.02.2014.

Utakmicom između Dunkerquea i Selestata zaključeno je četrnaesto kolo francuskog rukometnog prvenstva. Oba boda ostala su kod domaćina koji tako i dalje drži stoji na diobi prvog mjesta zajedno s Paris Saint Germainom...

Dunkerque Grand Littoral - Selestat Alsace HB 30:22 (14:9)

Nakon neuspješnog pokušaja osvajanja drugog uzastopnog naslova najbolje momčadi francuskog Liga kupa te konačne potvrde ispadanja iz Lige prvaka, rukometaši Dunkerquea u sklopu 14. kola domaćeg prvenstva pred svojim su navijačima stigli do 30:22 slavlja protiv Selestata. Zahvaljujući današnjoj pobjedi sastav Patricka Cazala zadržala je priključak s PSG-om.

Zlatni iz Danske, vratar pobjedničkog sastava Vincent Gerard s 18 je obrana prvo ime večerašnjeg dvoboja, dok je na drugoj strani terena Obrad Ivezić skupio devet pravovremenih reakcija. Realizatorski najraspoloženiji bio je Dunkerqueov Baptiste Butto sa sedam zgoditaka, jednom više od Michala Salamija u dresu Selestata.

Već u osmoj minuti domaćin je preko Espena Lie Hansena stigao do četiri pogotka prednosti, na istom zaostatku sastav Selestata bio je i nakon 14 minuta igre, da bi prvo poluvrijeme završili u minusu od pet zgoditaka. 14:9 s poluvremena Cazalova momčad do kraja je pretvorila u +8 pobjedu, 11. ove sezone. Najveću prednost Dunkerque je imao dvije minuta prije kraja kada je za 30:20 pogodio Sebastien Joumel.

Dunkerque će otvoriti iduće, 15. kolo gostovanjem kod Ivryja u srijedu 12. veljače. U isto vrijeme na teren će izaći i Selestat protiv PSG-a, a pola sata kasnije snage će odmjeriti Montpellier i Dijon.