Tremblay en France Handball 23:27 Toulouse
Toulouse

Fenix Toulouse prošao neokrznut na gostovanju kod Tremblaya

Mihaela Bradovski • nedjelja, 09.02.2014.

Pretposljednji susret 14. kola francuskog prvenstva odigrali su Tremblay i Fenix Toulouse. Gosti iz Toulousea ušli su u susret kao favoriti i na kraju su taj status i potvrdili te su zasluženo slavili s 27:23...

Tremblay en France – Fenix Toulouse 23:27 (12:14)

Odluka Francuskog rukometnog saveza o oduzimanju dva boda Montpellieru omogućila je Toulouseu da neslužbeno skoči na treću poziciju na ljestvici pobjedom protiv Tremblaya. Da bi i službeno bio treći, Francuski rukometni savez treba razmotriti i odbiti žalbu Montpelliera što bi se moglo dogoditi u narednim danima.

Za ovaj sjajan plasman mlade momčadi predvođene kapetanom francuske reprezentacije Jeromeom Fernandezom trebala se upisati pobjeda kod Tremblaya što i nije bio prevelik problem. Tremblay je u zoni ispadanja i u priličnim problemima što je Fenix znao iskoristiti.

Predvođen zlatnima s Europskog prvenstva Fernandezom i Valentinom Porteom koji su postigli svaki po osam golova, Fenix je dominirao susretom i u konačnici odnio zasluženu 27:23 pobjedu.

Inače, susret je započeo očekivano izjednačeno, no nakon što je prošlo to razdoblje početnog ispitivanja snaga, Fenix se odvojio na 8:3 te je gotovo čitav dvoboj proveo u vodstvu.

Do kraja prvog poluvremena gosti su održavali prednost ne dopuštajući domaćinu da ozbiljno zaprijeti, tako je bilo i u početnim minutama drugog poluvremena, sve do serije Ternela i Boughanmija koja je približila Tremblay na 19:18.

Imali su domaćini priliku i za izjednačenje, nisu je iskoristili i Fenix je napravio 4:0 i tako i definitivno riješio pitanje pobjednika.

Vratari gostiju zajednički su prikupili 13 obrana, jednu više od Gajića i Maline na drugoj strani. Vladimir Ostarčević utakmicu je završio s tri gola iz četiri pokušaja, a s pet golova najefikasniji kod Tremblaya bio je Arnaud Bingo.