Premiership, 25. kolo, 08.02.2014, 13:45 h
Liverpool
Liverpool 5:1 Arsenal
Arsenal

Josip Tolić • subota, 08.02.2014.

U prvoj utakmici 25. kola Premier lige Liverpool je svladao Arsenal na Anfieldu s visokih 5:1, od čega je četiri pogotka postigao u prvih 20 minuta susreta.

Momčad Arsenala pretrpjela je težak poraz u prvoj utakmici 25. kola Premiershipa na gostovanju kod Liverpoola na Anfieldu. Izabranici Brendana Rodgersa slavili su s uvjerljivih 5:1 i time naznačili borbu za najviše pozicije u prvenstvu.

Sve je krenulo po zlu za sastav s Emiratesa već u 53. sekundi utakmice. Steven Gerrard uputio je centaršut iz slobodnog udarca kojeg je na drugoj vratnici koljenom u mrežu skrenuo Slovak Martin Škrtel i donio najbolji mogući početak Redsima.

Pritisak domaćina nije prestajao ni u sljedećim minutama, a po istom receptu Liverpool je ponovno uhvatio Londončane na spavanju. Već u 10. minuti Škrtel je upisao još jedan pogodak, ovaj put glavom, nakon što ga je iz kornera uposlio kapetan Gerrard.

Samo dvije minute potom Daniel Sturridge propustio je čistu priliku za povećanje vodstva na 3:0, a u idućem napadu Luis Suárez fenomenalnim je udarcem s 25 metara iz voleja zatresao vratnicu.

"Rešetanje" gostiju nije prestajalo; u 16. minuti Raheem Sterling u mrežu je pospremio Suárezovo dodavanje iz polukontre, a potpunu katastrofu izabranicima Arsenea Wengera nanio je Sturridge u 20. minuti poentiravši nakon proigravanja Coutinha. Bilo je to najbrže vodstvo rezultatom 4:0 u povijesti Premiershipa.

Do kraja poluvremena Topnici su uspjeli obraniti svoju mrežu, no početkom nastavka zadesio ih je novi težak udarac. Liverpool je u šestoj minuti drugog dijela postigao i peti pogodak poslije popravnog pokušaja Sterlinga.

Grogirani gosti u preostalom su se vremenu uspjeli sabrati dovoljno da postignu počasni gol. Oxlade-Chamberlain natjerao je Gerrarda na nepropisan start u domaćem šesnaestercu, a s bijele točke uspješan je bio Mikel Arteta i minimalno ublažio dan za zaborav još uvijek vodećeg sastava lige.

• Showballs09.02.2014. u 01:55
    Umjesto u razne napadače koje sponzorira Puma, neka Wenger radije uloži tu lovu u jačanje defenzive, ovo danas je bio jebeni amaterizam...
    Showballs
  • Obrisan korisnik08.02.2014. u 23:19
    još da hoće Raketa doći bili bi prava raketa...YNWA...uljepšali mi dan
  • Obrisan korisnik08.02.2014. u 22:46
    e sad, o tome bi se dalo raspravljati. ja tvrdim da je do trenutka u kojem Arteta dira loptu zastavica pomoćnika već trebala biti u zraku jer po meni Škrtel utječe na igru u trenutku ubacivanja. kao što rekoh...dalo bi se raspravljati, ali u konačnici nebitno.
  • Obrisan korisnik08.02.2014. u 21:41
    niti otpisujem arsenal niti guram liverpool u poziciju favorita. i dalje smatram da chelsea i city imaju po imenima jacu ekipu. ali liverpool ima ogroman prostor za napredovanje, te odlicnog mladog trenera koji ima, što je najbitnije, viziju. YNWA !
  • Obrisan korisnik08.02.2014. u 20:39
    Nije bilo zaleđa u trenutku dok ju je Gerrard nabacio, a kasnije ju je Arteta dirao, a ne Toure kako se isprva činilo tako da je gol regularan.