Josip Tolić • subota, 08.02.2014.

U popodnevnim utakmicama 25. kola Premiershipa vodile su se bitke za preuzimanje čelnog mjesta na ljestvici koje je ispustio Arsenal. Dočepao ga se Chelsea uvjerljivom domaćom pobjedom protiv Newcastlea (3:0), dok je Manchester City uzeo samo bod kod Norwicha odigravši 0:0. Nikica Jelavić konačno je zabio prvijenac u dresu Hulla koji je proslavio prvu pobjedu u 2014.

Hrvatski reprezentativac Nikica Jelavić postigao je prvi pogodak u petom nastupu za svoj novi klub Hull City. Tigrovi su u 25. kolu engleskog nogometnog prvenstva slavili na gostovanju kod Sunderlanda 0:2, a bivši igrač Evertona poentirao je glavom 62. minuti nakon odbijene lopte u šesnaestercu domaćina.

Hullu je zadaća do prva ovogodišnja tri boda bila znatno olakšana jer je već u četvrtoj minuti crveni karton za crveno-bijele zaradio Wes Brown jer je pokosio Shanea Longa na ulasku u kazneni prostor. Upravo je Irac bio taj koji je odškrinuo vrata Hullu do pobjede pogodivši 12 minuta potom, a Jelavić je u nastavku potvrdio pobjedu sastava Stevea Brucea. Na terenu je proveo 78 minuta, a neposredno prije pogotka zaradio je i žuti karton.

Poraz Arsenala na Anfieldu na najbolji je način iskoristio Chelsea i domaćom pobjedom nad Newcastleom preuzeo čelnu poziciju ljestvice. Junak sastava Joséa Mourinha bio je Belgijac Eden Hazard postigavši tri pogotka. Prvi se put napadač Plavih u strijelce upisao u 28. minuti pogodivši suprotan kut nakon dodavanja Branislava Ivanovića.

Drugi je gol Chelseaja u 34. minuti bio posebno atraktivan; Hazard je odigrao dupli pas sa Samuelom Eto'om koji ga je proigrao petom, da bi 23-godišnji bivši član Lillea potom neometan pogodio za udvostručenje vodstva. Priliku za hat-trick u 18. minuti nastavka, nakon što je Yanga-Mbiwa srušio Eto'oa u kaznenom prostoru, Hazard nije propustio i s bijele je točke postavio konačnih 3:0.

Za razliku od njegova protivnika u prošlom kolu, Manchester City nije uspio upisati tri boda kojima bi napredovao na prvo mjesto. Građani su gostovali na Carrow Roadu kod Norwicha, no unatoč dominaciji osvojili su samo bod. Najbliže je pogotku kod gostiju bio Álvaro Negredo u 35. minuti pogodivši vratnicu nakon udarca iz kuta, dok su Kanarinci svoje prilike za senzaciju propustili krajem susreta u dva navrata.

U ostalim susretima Kevin Nolan donio je sva tri boda West Hamu na gostovanju na Villa Parku (0:2) kojima su se Čekićari maknuli iz zone isdapanja. Dobra forma Crystal Palacea nastavila se i nakon domaćeg susreta protiv West Bromwicha (3:1), dok je Southampton ozlijeđenog Dejana Lovrena dvaput prosipao vodstvo protiv Stokea i na kraju osvojio bod (2:2).

• Obrisan korisnik09.02.2014. u 09:49
    Čist penal...Inače, igra nije bila baš savršena, ali rezultat odličan.
  • Obrisan korisnik08.02.2014. u 22:54
    Chelsea stvarno djeluje kompaktno...a jedna važna kockica je i Eto'o. Sve čekam kad će se opet javiti oni pametnjakovići koji su, kad smo izvukli Kamerun, rekli da je on već star igrač...
  • Hrvoje199008.02.2014. u 20:15
    i ovaj vrh Mourinho više neće ispustit, to zapamtite dobro...
    Hrvoje1990
  • Obrisan korisnik08.02.2014. u 18:49
    treba reći da nije bio ni p od penala. hazard vanserijski,apsolutno zaslužena pobjeda,reklo bi se s pol snage