Premiership, 25. kolo, 09.02.2014, 17:00 h
Manchester United
Manchester United 2:2 Fulham
Fulham

Sportnet • nedjelja, 09.02.2014.

U posljednjoj utakmici 25. kola engleske Premier lige nogometaši Manchester Uniteda nastavili su frustrirati svoje navijače. Nakon što su bodove s Old Trafforda ove sezone već odnijeli mnogi izraziti 'outsideri', bodom se večeras počastila i posljednja momčad lige, londonski Fulham.

Kada navijači Manchester Uniteda pomisle da sezona ne može biti gora nego što jest, nogometaši Crvenih vragova pronađu načina da ih uvjere u suprotno. Fulham se na Old Trafford došao braniti, ali je iz dva udarca u okvir gola uspio postići dva pogotka i na kraju odnijeti bod.

Po tko zna koji put ove sezone United nije uspio materijalizirati izrazitu dominaciju u posjedu lopte. Pokušavali su domaći beskrajnim ubačajima s krila, koji su uglavnom završavali kod protivničkih igrača ili u rukama Fulhamovog vratara, a u 19. minuti u prvom pravom prelasku na polovicu Uniteda gosti su poveli.

Dominacija u brojkama

Statistika često može zavarati, no u večerašnjem slučaju pokazuje pravu sliku dominacije, ali i nemoći Manchester Uniteda. Crveni vragovi imali su 75 posto posjeda lopte, a čak 73 posto dodavanja odradili su na polovici protivnika. Prema vratima Fulhama uputili su čak 31 udarac (devet u okvir gola), dok su gosti tek šest puta zaprijetili De Gei (tri udarca u okvir).

Posebno nevjerojatno djeluje podatak o čak 81 ubačaju u šesnaesterac gostiju. Iako je riječ o apsolutnom rekordu Premier lige, porazna je činjenica da je samo 18 ubačaja pronašlo nekog od igrača Uniteda.

Kompletna momčad Uniteda zaboravila je na Stevea Sidwella, koji je dočekao ubačaj Lewisa Holtbyja i otpremio loptu u donji lijevi kut domaćeg gola. Scenarij toliko puta viđen ove sezone ponovno je unio nemir na tribine Old Trafforda, ali i nervozu u domaće redove.

United je napadao, uz posjed lopte oko 80 posto, no do odmora nije uspio pronaći put do mreže Fulhama. Štoviše, do drugog pogotka iz brzog kontranapada gosti su mogli udvostručiti prednost, no u situaciji jedan na jedan bivši igrač Uniteda Kieran Richardson pucao je preko grede.

Kako United niti u početnih 15 minuta nastavka nije uspio doći do pogotka, David Moyes u igru je ubacio Adnana Januzaja, a potom i Antonija Valenciju i Javiera Hernandeza i domaćin je u 90 sekundi došao do preokreta.

Herojski otpor Fulhama slomljen je u 78. minuti kada je pokušaj udarca Juana Mate došao do Robina Van Persieja, a Nizozemac s tri metra zatresao mrežu. Na krilima izjednačujućeg pogotka samo minutu kasnije s ruba kaznenog prostora pucao je Michael Carrick, a lopta od bloka Scotta Parkera odsjela iza leđa Maartena Stekelenburga.

Činilo se kao još jedan preokret u stilu Uniteda iz dana Alexa Fergusona, no u četvrtoj od pet minuta sudačke nadoknade stigao je podsjetnik da su ti dani sada zaista daleko. Loša reakcija Carricka na sredini terena poklonila je Fulhamu prigodu, a nakon obrane Davida De Gee lopta je došla do Darrena Benta, koji glavom s nekoliko metara postavlja konačnih 2:2.

Fulham je usprkos bodu na Old Traffordu i dalje posljednja momčad lige, a United se ovim remijem vrlo vjerojatno oprostio i od nastupa u Ligi prvaka. Teški dani su pred Moyesovom momčadi, kojoj već u srijedu predstoji nimalo ugodno gostovanje kod Arsenala na Emiratesu.

• Obrisan korisnik11.02.2014. u 01:17
    arsenal i liverpool nema šanse da zadrže ovaj tempo,isto vrijedi i za totenham i everton a manchester može samo bolje,živi bili pa vidjeli
  • Obrisan korisnik10.02.2014. u 13:09
    Ako uspiju uz Totenham i Everton doći do europske lige biti će veliki uspjeh nije mi jasno o kojem trećem mjestu sanjaš!
  • Obrisan korisnik10.02.2014. u 07:36
    a normalno da će nabacivati u gužvu pa svi fulhamovi igraći su u 16 metara ne može se proći s loptom....nema sreće ove godine nimalo jbg ggmu ali vjerujem bar u 3 mjesto
  • Zdren10.02.2014. u 00:21