Filip Han • nedjelja, 09.02.2014.

U šest utakmica Serie A popodnevnog nedjeljnog termina mogla se vidjeti pomalo iznenađujuća pobjeda Bologne kod Torina, nadoknađivanje dva pogotka zaostatka Verone protiv Juventusa, podjelu bodova Lazija i Rome u utakmici bez golova, te minimalne pobjede Sampdorije i Genoe...

U prvoj utakmici dana Torino je ugostio Bolognu, što nije trebao biti prevelik zalogaj za domaćine. Gosti su imali drukčije mišljenje, te su na kraju i upisali pobjedu kojom su se malo odmaknuli od opasne zone i stigli do 16. mjesta lige, dok je Torino propustio priliku za preskakanje Intera i približavanje vodećoj petorci.

Susret je dobro počeo za Torino, već nakon pet minuta pogodak je zabio Immobile. Već šest minuta poslije izjednačio je Cristaldo, a on je "režirao" i preokret u 24. minuti nakon svog drugog gola. Torino je imao nekoliko dobrih prilika za izjednačenje, no šut Padellija zaustavila je stativa, Cercijev udarac pogodio je prečku, a dvije nove prilike Immobilea zaustavio je Curci, pa se rezultat nije mijenjao.

Verona je pokazala zube prvoplasiranom Juventusu i stigla do boda nakon dva gola zaostatka. U četvrtoj minuti Tevez je postao strijelac nakon što je odbijanac stigao do njega pred golom. Argentinac je bio strijelac i drugog pogotka nakon što ga je pred golom odlično pronašao Pogba. Verona je u stizanje rezultata krenula u 52. minuti kada je slobodan udarac glavom realizirao Toni. Konačnih 2:2 stiglo je u 94. minuti utakmice, s desne je strane ubacio Romulo, a strijelac, također glavom, postao je Taleb.

Genoa je stigla na deseto mjesto lige nakon minimalne pobjede nad Livornom u gostima. Jedini pogodak na utakmici zabio je u desetoj minuti Antonelli što je bilo dovoljno za slavlje. Šime Vrsaljko odigrao je 50 minuta utakmice za pobjedničku ekipu.

Jedan gol bio je dovoljan i Sampdoriji protiv Cagliarija. U 11. minuti zabio je Gastaldello nakon asistencije Reginija. Sampdoria je 12. u ligi, dok je Cagliari na 15. poziciji.

Utakmice bez golova odigrali su Lazio protiv Rome, te Parma protiv Catanije.

• Obrisan korisnik10.02.2014. u 18:59
    tevez je bio u opsajdu... što ovaj etti drobi bezveze!
  • Obrisan korisnik10.02.2014. u 15:17
    aa ako toliko sppminješ zaleđa, što ne spomeneš da je i Tonijev gol zaleđe!?
  • Obrisan korisnik10.02.2014. u 11:59
    Kod drugog gola je Tevez u čistom zaleđu, ne znam ja koje si ti snimke gledao, jasno se vidi da je malo ispred obrane Verone, ali naravno ti ćeš to kao i obično ovdje ironično ismijat, i još jednom natuknut da klub koji je namještao utakmice najveći talijanski klub svih vremena. A kod prvog ne... [više na forumu]
  • etti10.02.2014. u 11:52
    Hehe, dobar pokušaj. Možda da je Tevez bio 5 metara naprijed kod prvog pogotka onda bi i bilo zaleđe za koji centimetar. Kod drugog je bio u ravnini, to je svaka kamera otkrila. Ali dobro, razumijem te, samo da se pljuje po najvećem talijanskom klubu. Klasika
    etti
  • Obrisan korisnik10.02.2014. u 07:16
    Nitko ne spominje da su oba Juventusova gola postignuta iz zaleđa, ali to je već klasika.