Napoli
Napoli 3:1 Milan
Milan

Branimir Korać • nedjelja, 09.02.2014.

Pobjedom protiv Milana Napoli se ponovno odvojio od Fiorentine na trećoj poziciji u borbi za Ligu prvaka, a Milanezima ostaju brige. U derbiju u Napulju malo toga im je polazilo za nogom i bez obzira što su vodili, na kraju su zasluženo poraženi...

Derbi u Napulju između domaćeg Napolija i Milana protekao je u potpunoj dominaciji Napolija koji je bio bolji protivnik i na kraju je zasluženo slavio. I ovaj poraz Milana je pokazatelj kako Milan danas nije niti blizu momčadima i kvaliteti koju je znao imati.

S druge strane Napoli se želi učvrstiti u samom vrhu talijanskog nogometa, ima vrlo velike ambicije i kvalitetnu momčad. To je pokazao i u ovom susretu.

Milan je imao sjajan ulazak u utakmicu i praktički u prvom prelasku centra nakon solo prodora Adela Taarabta, ovozimskog pojačanja, stigao je do vodstva. Taarabt je vukao loptu sa svoje polovice, došao na rub kaznenog prostora, a zatim plasirao loptu u mrežu.

Četiri minute kasnije domaćin dolazi do poravnanja. Inler je fantastično vidio da je Abbiati van gol linije i fenomenalnim udarcem je pogodio gornji kut njegovog gola vrativši domaćina u utakmicu.

Nastavio je Napoli s pritiskom, stvorio je priličan broj prilika i gostima nije dao „disati“. Upornost mu se isplatila tek u drugom poluvremenu kada je Gonzalo Higuain s dva gola odveo Napolitance do pobjede.

Prvo je u 56. minuti glavom lagano dirao loptu, dovoljno da je usmjeri u sam kut gola Abbiatija nakon idealnog ubačaja Inlera, a zatim je u 82. minuti stavio točku na i.

“Realova veza“ je odradila završnicu posla nakon dobre kombinacije domaćina, Callejon je u sredini kaznenog prostora primijetio samog Higuaina koji lakoćom zabija za konačnih 3:1.

Nakon tri utakmice bez poraza, Clarence Seedorf je s Milanom stigao do prvog poraza i to u susretu u kojem je potpuno nadigran. U domaćem sastavu Josip Radošević je ostao na klupi svih 90 minuta.