Fiorentina i Udinese bez većih problema do domaćih pobjeda protiv Atalante i Chieva

Branimir Korać • subota, 08.02.2014.

U Serie A ovog vikenda se igraju utakmice 23. kola, a u prvim susretima do pobjede su došli Fiorentina i Udinese. Fiorentina je u Firenzi nadigrala i svladala Atalantu dok je Udinese bio bolji od Chieva...

Nakon razočaravajućeg nastupa i poraza kod Atalante, Fiorentina je na svom travnjaku ugostila momčad Atalante i stigla do pobjede 2:0. Ova pobjeda Fiorentinu je barem privremeno bodovno izjednačila s Napolijem te je prednost nad petoplasiranom Veronom povećana na devet bodova.

Na prvi gol se nije dugo čekalo. U 19. minuti Fiorentina je stigla do prednosti i to lijepim pogotkom Josipa Iličića iz slobodnog udarca s 20 metara.

Vrlo brzo je domaćin stvorio još dvije lijepe prilike za povećanje vodstvo, ali pokušaje Matrija i Valera obranio je Consigli.

Do kraja prvog dijela prijetio je još jednom Iličić, no nije pogodio okvir gola i ostalo je 1:0.

U drugih 45 minuta Fiorentina je kontrolirala situaciju na travnjaku, a gosti su se našli u dodatnim problemima kada je u 81. minuti Luca Cigarini zaradio drugi žuti karton i prijevremeno morao napustiti travnjak. U igri s igračem više na terenu Fiorentina je postigla i drugi pogodak te tako riješila pitanje pobjednika, a strijelac je bio u 86. minuti Rafal Wolski.

Još uvjerljiviji bio je Udinese koji je kao domaćin svladao Chievo s 3:0. Momčad iz Parme samo je na bod udaljena od zone ispadanja i ovo joj je bio vrlo važan susret, međutim Udinese nije dopustio iznenađenje.

U prvom poluvremenu viđeno je malo toga, a onda su u drugom dijelu pala tri gola.

U 56. minuti Udinese je poveo kada je obrani gostiju izmaknuo Antonio Di Natale, a ovaj iskusni strijelac lakoćom rješava takve situacije.

20 minuta kasnije susret je odlučen, još jednom je obrana Chieva bila neoprezna, a ovaj put je to kaznio Bruno Fernandes. Točku na i stavio je u 87. minuti Badu.

Ivan Kelava ponovno nije dobio priliku već je branio mladi Simone Scuffet. Društvo na klupi su mu pravili i Bubnjić i Mlinar.

• ZooM08.02.2014. u 23:23
    Jel Rebić ozljeđen, ovo je druga utakmica za redom da ga nema niti na klupi, šteta da nije otišao na posudbu, to će ga vjerojatno koštati SP.