Lille konačno stigao do prve pobjede u ovoj godini, Montpellier remizirao 13. put u sezoni

Igor Šestak • nedjelja, 09.02.2014.

U subotu navečer je odigrano pet utakmica 24. kola Ligue 1, a čak u tri susreta bodove su osvajali domaćini. Lille je prekinuo niz slabih rezultata, a do punog plijena su na svom terenu stigli i "davljenici" Valenciennes i Ajaccio. Montpellier je upisao 13. ovosezonski remi, a jedina gostujuća pobjeda pripala je Reimsu kod Guingampa.

Lille je konačno prekinuo svoj negativni niz rezultata. Nakon što je u pet kola osvojio samo dva boda, pobjedu je dočekao u domaćem okršaju sa slabašnim Sochauxom. Put do pobjede domaćima je olakšao vrlo rani pogodak. Već u trećoj minuti za 1:0 je pogodio Origi, a taj je rezultat stajao na semaforu sve do sudačke nadoknade drugog poluvremena. Tada je sve dvojbe oko pobjednika riješio Mendes. Ovom pobjedom Lille je zadržao treću poziciju, ali i vratio pozitivno raspoloženje u svlačionicu.

Uspješni su na domaćem terenu bili i klubovi iz zone ispadanja - Ajaccio i Valenciennes. Ajaccio je sve bliži bijegu sa samog začelja tablice. Nakon dva uzastopna remija, u subotu je uspio s 3:1 nadigrati Rennes i približiti se Sochauxu na samo jedan bod. Domaći su do vodstva stigli u 18. minuti preko Fatyja, a za izjednačenje se u 33. pobrinuo Doucoure. Međutim, gosti nisu dugo bili u egalu. Samo četiri minute kasnije za 2:1 je pogodio Andre, a bio je to i konačan rezultat prvog dijela. Ajaccio je pitanje pobjednika riješio u 77. minuti, kad je Cavalli zabio za konačnih 3:1.

Valenciennes već dugo drži 18. poziciju na tablici, no subotnjom pobjedom protiv Nice stigao je na samo dva boda od bijega iz zone ispadanja. Uspješan dan za Valenciennes najavio je Doumbia u 26. minuti pogotkom za vodstvo koje je trajalo sve do 75. minute. Tada je rezultat izjednačio Maupay i činilo se kako će domaćini ponovno ostati bez punog plijena. Ipak, u 88. minuti Waris im je donio petu ovosezonsku pobjedu i nadu u zadržavanje prvoligaškog statusa.

Igrači Montpelliera ove sezone mogu ponijeti titulu kraljeva remija. U subotu su odigrali 1:1 s Evianom, a to im je bio 13. neodlučeni ishod u 24 utakmice. Evian je poveo nakon pola sata igre preko Berigauda, no Cabella je minutu prije odlaska na odmor poravnao rezultat. U nastavku pogodaka nije bilo, a domaćini su morali 22 minute igrati s igračem manje jer je u 68. minuti zbog dva žuta kartona isključen Tiene.

Jedini klub koji se u subotu s gostovanja vratio s punim plijenom, bio je Reims. S 2:1 je svladao Guingamp, a sve bitno dogodilo se u periodu od deset minuta u drugom poluvremenu. U 62. minuti Guingamp je poveo pogotkom Aliouia, ali već u 69. gosti dolaze do izjednačenja. Strijelac je bio Fortes, da bi samo tri minute kasnije Ayite realizirao potpuni preokret i postigao pogodak vrijedan tri boda. Nakon ove vrijedne pobjede Reims drži odlično šesto mjesto, dok je Guingamp tek 16. i za pobjedu ne zna još od posljednjeg vikenda u studenome.