Filip Han • nedjelja, 09.02.2014.

U najvećem francuskom derbiju Monaco je ugostio PSG. Iako su Parižani odigrali bolju utakmicu, konačan rezultat je neriješen s obzirom na to da je sutogol zabio Silva. Lyon je nastavio svoj uspon po tablici francuskog prvenstva pobjedom kod Nantesa. Domaći s igračem manje nisu uspjeli dostići dva gola zaostatka, pa je Lyon upisao tri boda...

U provj nedjeljnoj utakmici Lyon je doputovao kod Nantesa u nadi da će nastaviti svoj uspon prema vodećim pozicijama prvenstva, te kako bi se iskupio za poraz od Rennesa u prošlom kolu. Ipak, Nantes je pružio odličan otpor u cijeloj utakmici, te se Lyon namučio za tri boda. Lacazette je zabio prvi gol u 40. za prednost Lyona.

Drugo poluvrijeme bilo je jednako razigrano, no činilo se da će Lyon upisati laku pobjedu nakon što je u 77. minuti jedanaesterac skrivio Riou. Kazneni udarac realizirao je Gomis. Živost u utakmicu vratio je Đorđević pogotkom u 84. minuti, no samo minutu kasnije dobio je crveni karton jer je zaprijetio sucu da će ga pogoditi loptom. Bio je to kraj nadanjima Nantesa, pa je rezultat ostao 1:2.

Lyon je došao do šestog mjesta tablice, te sada zaostaje dva boda za petim Marseilleom, dok je Nantes deveti.

Poslastica kola bila je najveći francuski derbi, utakmica između Monnaca i PSG-a. Izravni konkurenti za naslov podijelili su bodove nakon rezultata 1:1, a momčad iz Kneževine imala je u tome i ponešto sreće, kao i raspoloženog Subašića na vratima.

Parižani su poveli u sedmoj minuti nakon kornera koji je uslijedio nakon što sudac Stephane Lannoy nije dosudio igranje rukom u kaznenom prostoru. Parižani se neće žaliti jer je iz izvedenog kornera stigao pogodak Pastorea i vodstvo PSG-a. Gosti su nastavili s pritiskom na domaći gol, a u nekoliko navrata spašavao ih je svojim obranama raspoloženi Subašić.

Promjene rezultata nije bilo sve do 74. minute. Akciju na desnoj strani niskom loptom u šesnaesterac završoi je Fabinho, Thiago Silva to je pokušao zaustaviti, no lopta se nezgodno odbila i završila u mreži PSG-a. Do kraja utakmice Parižani su imali sjajnu priliku za izjednačenje, pred golom Monaca našao se Zlatan Ibrahimović, no i taj je udarac obranio Subašić spasivši tako svoju momčad od poraza.

PSG je i dalje prvi na tablici, pred Monacom ima pet bodova prednosti.

Utakmica između Bordeauxa i Lorienta koja se trebala odigrati u 17 sati odgođena je.