Sevilla
Sevilla 1:4 Barcelona
Barcelona

Branimir Korać • nedjelja, 09.02.2014.

Posljednji nedjeljni susret Primere odigran je u Sevilli gdje je istoimeni domaćin ugostio momčad Barcelone. Iako je Sevilla dobro otvorila utakmicu, povela i imala nekoliko velikih prilika, Barcelona je na kraju visoko slavila s 4:1...

Barcelona je u Sevillu doputovala s jasnom željom osvajanja sva tri boda. Momčad iz Katalonije znala je da se s pobjedom izjednačava na vrhu s Real Madridom i njegovim gradskim rivalom Atleticom, ali više od toga željela je pokazati kako nije u krizi bez obzira na neke probleme koje je imala u prošlim susretima.

Međutim početne minute susreta nisu odavale takav dojam. Barcelonina obrana je serijom loših reakcija stavljala Victora Valdesa u probleme, ali je srećom po njih napad funkcionirao jako dobro i uspio je kompenzirati taj minus.

Povela je Sevilla u 15. minuti kada je Rakitić odradio dobar posao na desnoj strani, ušao u 16 metara i vratio loptu na rub kaznenog prostora gdje je dojurio Moreno i snažnim udarcem poslao loptu u mrežu. Lopta je na putu zakačila Bartru i ostavila Valdesa bez šansi.

Šest minuta kasnije sreća spašava Barcelonu. Nakon prekršaja Songa nad Rakitićem, hrvatski reprezentativac odlično ubacuje u kazneni prostor gdje skače Bacca, ali lopta se od vratnice odbija u polje.

Općenito Rakitićevi ubačaji iz prekida sijali su veliku paniku u Barceloninoj obrani samo što njegovi suigrači nisu to znali iskoristiti. I on sam se mogao upisati među strijelce u 32. minuti kada je bio u dobroj prilici, ali s 12-13 metara je pucao pokraj gola.

Nakon toga kreće Barcelona i naplaćuje Sevilli promašaje. U 34. minuti Alexis Sanchez poravnava na 1:1, pogodak je priznat iako je Čileanac bio u očitom zaleđu. Da se na odmor otiđe s prednosti Barcelone pobrinuo se Leo Messi koji je istrčao kontranapad s Adrianom i s ruba 16 metara pogodio neobranjivo u kut.

Na početku drugog poluvremena Sevilla je ponovno bila opasna pred golom Valdesa, ovaj put su promašivali Vitolo i Gameiro i opet je stigla kazna na drugoj strani, a ponovno je u ulozi krvnika bio Messi.

Do kraja susreta Sevilla je teško ulazila u priliku iz igre, jedino je iz prekida stvarala opasnost pred golom gostiju, a Barcelona je točku na i stavila u 89. minuti lijepom završnicom Fabregasa.

U konačnici gosti mogu biti prezadovoljni i s tri boda i s konačnim rezultatom iako na terenu nije bila tolika razlika kako će se činiti gledajući samo rezultat.

• Obrisan korisnik11.02.2014. u 14:51
    To da više nema tika-take je odlična stvar. Jedino me brine što mnogi kukaju i kritiziraju Martina koji pokušava napraviti ono što nije bio u stanju Villanova - promijeniti filozofiju Barcine igre. Teško je to i treba imati strpljenja... Osobno mislim da će tika-tika nestati odlaskom Xavija... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik11.02.2014. u 13:01
    Znaš šta je fascinantno kod navijača Barce to da i očigledno nemate poštenja priznati i da ste iskompleksirani sa Realom kojeg nečete nikad stići ni po naslovima doma ni u LP.To potvrđuju minusi koje dajete a o utakmici Chelsea - Barca koja spada u prvih pet krađa svih vremena nema smisla... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik10.02.2014. u 18:07
    Ma o kakvoj se pogrešci ovdje priča? Radi se o zaleđu od jednog metra. Nije to nikakva pogreška, to je namjera.Btw, vidi ovog s&m frajera, kaže da Chelsea nije zaslužio proći Barcelonu 2009. :DBarcelona vjerojatno ima najveći udio retardiranih fanova u svijetu. Ima i Chelsea dosta tih mutavih... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik10.02.2014. u 16:12
    koliko god mi je draga Barca ova navlacenja mi nisu draga nimalo,iako kako je netko spomenuo nije greska glavnog suca vec pomocnog,nemoze glavni to ispratiti... davno sam rekao kako je ovaj spanjolski savez kao u nas HNS,nemaju uopce nijednog pravog suca,a greske su pocele odmah na startu sezone... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik10.02.2014. u 14:27
    Ako ćemo gledat o navlačenju ove godine se najviše navlači za City.Pa to je užas.Likovi skoro svaku tekmu dobiju neki poklon od suca.To nije slučajno.