Valencia
Valencia 5:0 Real Betis
Real Betis

Branimir Korać • subota, 08.02.2014.

Valencia je u prvom subotnjem susretu La Lige lakoćom stigla do pobjede na svom travnjaku protiv Betisa. Momčad iz Seville ispraćena je sa šest golova u svojoj mreži i zabetonirana je za dno ljestvice...

Valencia i Betis su u međusobni dvoboj na Mestalli ušli nakon pobjeda u prošlom kolu, Valencije neočekivano u gostima kod Barcelone te Betisa na svom travnjaku protiv drugog kluba iz Barcelone, Espanyola. S tom pobjedom Betis je prekinuo očajnu seriju od 14 utakmica bez slavlja, ali odmah u sljedećem kolu doživio je težak poraz.

Pobjeda na Camp Nouu očito je jako podignula samopouzdanje igrača Valencije koji su odradili odličnu utakmicu i potpuno nadigrali neraspoloženi Betis.

U prvom poluvremenu do same završnice nije bilo nekih velikih prilika. Onda je Valencia pritisnula i odmah stigla do dva pogotka.

Prvo je u 41. minuti domaćin poveo pogotkom Jeremyja Mathieua nakon ubačaja Pabla Piattija da bi u 44. minuti Eduardo Vargas pronašao Paca Alcaceru, a ovaj bez problema pogodio za 2:0.

Na početku drugog poluvremena Betis je krenuo otvorenije, tražio je pogodak koji bi ga vratio u utakmicu, no nije uspio do njega doći.

S druge strane Valencia je bila ubojita i u 62. minuti je stigla do povećanja prednosti. Ovaj put je Alcacer bio u ulozi asistenta, a lijepim udarcem prednost je povećao Sofiane Feghouli. Šest minuta kasnije Antonio Adan morao je i četvrti put po loptu u mrežu, ovaj put je Antonio Barragan ubacio, a glavom pogodio Alcacer za 4:0.

Konačnih 5:0 postavio je Vargas. Do kraja susreta domaćin je mogao i povećati prednost, međutim u dobrim situacijama Jonas i Bernat nisu bili precizni.