Osasuna 2:0 Getafe
Getafe

Osasuna svladala Getafe i primaknula se sredini ljestvice španjolskog prvenstva

Branimir Korać • nedjelja, 09.02.2014.

Rani nedjeljni dvoboj odigran je u Pamploni gdje su se susreli Osasuna i Getafe, momčadi koje u ovom trenutku više razmišljaju o ostanku u Primeri nego o nekom visokom plasmanu. Uspješnija je bila Osasuna koja je slavila s 2:0...

Iako je Osasuna ove sezone bila prilično darežljiv domaćin, Getafeu nije puno toga ponudila. U sastav se vratio prvi napadač momčadi iz Pamplone Oriol Riera i to se vrlo brzo pokazalo kao dobrom vijesti za Osasunu.

Obje momčadi su u susret ušle s nizom slabih rezultata i nastupa, Osasuna je bila samo dva boda od zone ispadanja u pobjedu je trebala pod svaku cijenu.

Već u sedmoj minuti domaćin je stigao do prednosti. Gato Silva je dobro proigrao Rieru koji je izbjegao zaleđe i lijepo prebacio istrčalog Miguela Angela Moyu.

Getafe nije loše izgledao unatoč primljenom golu, imao je ponešto prilika, a najbliži pogotku bio je u 36. minuti kada je Pedro Leon ubacio, a Angel Lafita usmjerio loptu u vratnicu.

I u drugom poluvremenu Getafe je nastavio tražiti pogodak pa je tako u 57. minuti Adrian Colunga pokušao, ali siguran pogodak s gol-linije spriječio je Damia Abella.

Ubrzo je Osasuna nenadano stigla do čistog zicera, sam pred Moyom bio je Emiliano Armenteros, ali vratar domaćina je bio dobro postavljen.

U jeku Getafeovih napada kojima su tražili poravnanje, domaćin je potvrdio pobjedu. Brzi kontranapad pogotkom je zaključio Roberto Torres za velika tri boda Osasune koji joj olakšavaju nastavak sezone.