Espanyol 1:0 Granada
Granada

Espanyol s igračem manje minimalno svladao Granadu

Ante Dubravac • petak, 07.02.2014.

U prvom susretu 23. kola španjolskog nogometnog prvenstva Espanyol je na svom stadionu dočekao Granadu. Unatoč tome što su veći dio susreta proveli s igračem manje domaćini su došli do vrijedna tri boda.

Novo kolo Primere otvoreno je susretom Espanyola i Granade. Obje momčadi se nalaze u lošim rezultatskim serijama u kojima u posljednjih pet kola imaju po jednu pobjedu.

Uvodne minute susreta uglavnom su protekle u izjednačenoj igri na sredini terena u kojoj je Espanyol imao dominaciju, ali bez konkretne ideje kako probiti čvrstu obranu gostiju. U 27. minuti odličnu priliku je propustio John Cordoba koji je izašao sam pred vratara Fernandeza, ali je loše pucao.

Samo tri minute kasnije veliki šok za domaćine. Victor Alvarez je izgubio jednu loptu i nakon toga neoprezno srušio El Arabija, a sucu nije preostalo ništa nego mu pokazati izravan crveni karton. Do odlaska na odmor iz slobodnog udarca je pokušao Rico, ali rezultatske promijene nije bilo.

Drugu dionicu susreta prilikom je otvorio Espanyol, ali Morenov udarac glavom hvata Fernandez. U 61. minuti El Arabi se našao u odličnoj situaciji međutim vratnica spašava Espanyol.

Iako su bili s igračem manje domaćini su kontrolirali susret, a dobra igra im se isplatila u 79. minuti kada je nakon kornera s lijeve strane u skoku najviši Moreno koji zabija za 1:0 i osigurava Espanyolu vrijednu pobjedu.

U idućem kolu Espanyol gostuje kod Athletic Bilba dok će Granada dočekati Betis.