Real Madrid
Real Madrid 4:2 Villarreal
Villarreal

Branimir Korać • subota, 08.02.2014.

I bez Cristiana Ronalda madridski Real je ubojit. Novu pobjedu upisao je na Santiago Bernabeuu gdje je svladao Villarreal s 4:2 u dobroj utakmici punoj događanja uz još jednom vrlo dobar nastup hrvatskog reprezentativca Luke Modrića...

Villarreal je u Madrid doputovao s nadom da bi mogao nešto napraviti, iskoristiti izostanak Cristiana Ronalda i nauditi Real Madridu. Međutim, domaćin je odavno uhvatio zalet i igra dobro, bilježi dobre rezultate i u istom ritmu je nastavio i protiv Villarreala.

Ronaldo je bio van momčadi i tako će biti još dvije prvenstvene utakmice, a sve zbog isključenja zarađenog u susretu protiv Athletic Bilbaa. Međutim domaćin je ponovno u sastavu imao Garetha Balea tako da se izostanak Ronalda i nije posebno osjetio. Uostalom, kada postignete četiri gola, teško da možete „žaliti“ za izostankom nekog napadača.

Početak susreta bio je vrlo loš za Villarreal i već u sedmoj minuti je kažnjena loša reakcija Dorada koji je pokušao driblingom proći Balea, ovaj mu je lako uzeo loptu i u situaciji jedan na jedan s gostujućim vratarom bio je miran.

Madriđani su nastavili kontrolirati igru dok je Villarreal sporadično dolazio pred Realov gol, ali nije uspio iznenaditi Diega Lopeza.

U 25. minuti prednost domaćina je povećana. Ovaj put je Bale bio u ulozi asistenta, dobro je ubacio na bližu vratnicu za Karima Benzemu koji je bez problema pogodio za 2:0.

Da domaćin ipak ne ode baš tako mirno na odmor pobrinuo se Mario koji je u 43. minuti lijepim golom smanjio na 2:1. S primljenom loptom se sjurio u kazneni prostor domaćina i snažnim udarcem ostavio Lopeza bez šanse.

Na početku drugog dijela Madriđani su krenuli po treći pogodak kako bi bili mirniji u nastavku susreta i do njega su došli u 64. minuti. Vrlo lijepu i brzu akciju zaključio je Jese koji je došao sam pred vratara i onda smireno poslao loptu u mrežu.

Villarreal se tu nije predao i u 69. minuti je stigao ponovno na gol zaostatka. Prekrasnim udarcem iz prekida s nekih 25 metara Giovanni dos Santos je smanjio na 3:2, no sedam minuta kasnije Madriđani se ponovno odvajaju.

Još jedan brzi napad domaćina pogotkom je završio Karim Benzema koji je s ruba 16 metara poslao loptu u mrežu.

Do kraja susreta Real Madrid je bez problema sačuvao prednost i skočio na drugu poziciju na ljestvici prešavši Barcelonu. Luka Modrić je odradio svih 90 minuta i to ponovno na visokoj razini bez obzira što nije bio među strijelcima ili asistentima.

• Obrisan korisnik09.02.2014. u 01:24
    Ja bi isto reka...ima je nekih grešaka, i malo sporijih dodavanja, al opet odigra jako dobro, i onim gore potezom obilježija svoju partiju... vrh!Gledaj kako je Jese skoro već izgubija nadu da se neko može izvuć iz takve situacije XD
  • Obrisan korisnik09.02.2014. u 01:20
  • ZooM08.02.2014. u 23:32
    Bale u prvom poluvremenu vrlo dobar, u nastavku se ugasio, što se tiče Modrića imao je i boljih partija.