Branimir Korać • subota, 22.02.2014.

Barcelona je na gostovanje kod Real Sociedada otputovala s tradicijom na strani domaćina. Sedam godina Katalonci nisu slavili na ovom stadionu, a još će malo pričekati na prekid niza nakon novog poraza i to 3:1 koji ih ostavlja na tri boda iza Real Madrida...

Barcelona nastavlja ove sezone s igrama toplo-hladno, ponajviše se to tiče obrambenog dijela momčadi koji je u kratkom razdoblju i drugi put pokazao priličnu nesigurnost. Nakon što je Valencia prelako kažnjavala svaku pogrešku na Camp Nouu i odnijela pobjedu, sličnim poučkom poslužio se i večeras vrlo raspoloženi Real Sociedad.

Gerardo Martino je prilično izmiješao startnu postavu ostavivši na klupi Fabregasa, Xavija, Sancheza, Mascherana, Danija Alvesa i to nije prošlo nekažnjeno na ovom teškom gostovanju.

Od početka susreta bilo je vidljivo da to neće biti nimalo jednostavan posao za Barcelonu. Domaćinu je u 22. minuti poništen pogodak zbog prekršaja koji mu je prethodio, a deset minuta kasnije Real Sociedad je stigao do vodstva.

Nakon kornera dobro je ubacio na peterac Canales, a na loptu su krenuli odlični Elustondo i izgubljeni Alexandre Song i lopta je završila u mreži.

Nije trebalo dugo čekati na Barcelonin odgovor. Leo Messi je bio taj koji je vratio svoju momčad u utakmicu pogodivši s ruba kaznenog prostora nakon dobre i brze akcije.

S tih 1:1 otišlo se na odmor i očekivalo se buđenje Barcelone u nastavku. Međutim, ono se nije dogodilo.

Samo 15 minuta u drugom poluvremenu trebalo je domaćinu da potpuno riješi utakmicu. Prvo je u 54. minuti Antoine Griezmann povisio na 2:1 na dodavanje Carlosa Vele u kojem su obojica izmaknuli Barceloninoj obrani i to kaznili pogotkom.

Pet minuta kasnije novi šok za Katalonce. Ovaj put Barcelonina obrana nije ispratila utrčalog Zurutuzu kojeg je sjajno primijetio Carlos Vela, a ovaj je iz blizine zabio za 3:1.

Pokušao je Martino spasiti stvar uvođenjem Sancheza i Fabregasa, međutim do kraja susreta najbolju priliku je imao domaćin kada je Velin udarac zaustavila vratnica.

Barcelona je tako napravila korak unazad u obrani naslova prvaka, a tome će se najviše radovati njezini madridski rivali Real i Atletico.

U posljednjem subotnjem susretu Almeria i Malaga odigrali su bez pogodaka.

• Obrisan korisnik23.02.2014. u 16:24
    Reakcija kod trećeg gola je toliko loša da bi ekipa iz staračkog doma bolje reagirala.Oni gube i još tako opušteno u obrani stoje.
  • Obrisan korisnik23.02.2014. u 12:33
    slažem se da je shakira užasan ove sezone, ali ferguson je u biografiji izjavija da mu je najviše ža šta je piquea tako jeftino proda nazad barci. mislim da je bilo 8 M€. ferguson je izjavija da bi ga zadrža ali da nije moga ništa naprvit jer je piqueov dida bija neka faca u barci ranije. danas... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik23.02.2014. u 12:09
    Kako igraju tako su i prošli!
  • Colchoneros23.02.2014. u 11:33
    Ajmo Atletico, iskoristi ovo!
    Colchoneros
  • Obrisan korisnik23.02.2014. u 03:35
    neka puše, i oni i atletico sutra i real nadalje... objasnio je don carlo stvari s jednom izjavom koja je ostala nažalost nezapažena, a puno bitnog govori... "nije normalno da je za osvajanje prvenstva potrebno 100 bodova" ! i onda još blabla mi ćemo to pokušati ovo ono... htio je reći da nije... [više na forumu]