Espanyol
Espanyol 1:2 Villarreal
Villarreal

Branimir Korać • utorak, 25.02.2014.

Nogometaši Villarreala odnijeli su sva tri boda s gostovanja kod Espanyola gdje su slavili s 2:1. Mogli su gosti slaviti i komotnije, međutim u završnici susreta domaćin je čak došao u priliku uzeti bod, ali Sergio Asenjo je obranio kazneni udarac Sergiju Garciji...

Posljednji susret 25. kola Primere odigran je u Barceloni gdje je Espanyol ugostio momčad Villarreala. Dok je domaćin u miru sredine ljestvice, gosti se bore za europske pozicije i svaki bod im je vrlo važan.

Pobjeda u Barceloni donijela mu je održavanje pozicije ispred Real Sociedada s istim brojem bodova, ali boljom gol razlikom te ostanak u igri za četvrto mjesto na ljestvici koje trenutno drži Athletic Bilbao s četiri boda više.

Susret između Espanyola i Villarreala ponudio je dobar nogomet, tri pogotka i pregršt uzbuđenja.

Gosti su poveli u 37. minuti kada je Moi Gomez iz blizine zakucao loptu u mrežu nakon asistencije 17-godišnjeg Leive koji je odigrao jako dobru utakmicu.

U posljednjim trenucima prvog dijela čisti zicer imao je Jeremy Perbet, ali Moreno je s gol linije izbio loptu i spasio svoju momčad.

Međutim već na startu drugog poluvremena Perbet se iskupio. Giovani je dobro pucao, Casilla uspio odbiti loptu, ali samo do Perbeta koji zabija za 2:0.

Mogao je Villarreal doći i do trećeg pogotka, međutim nije i domaćin je to kaznio. U 77. minuti Sergio Garcia je proigrao Cordobu koji zabija za 2:1, domaćin stvara pritisak i to mu se isplaćuje u 90. minuti.

Gabriel je nepotrebno igrao rukom u svojem kaznenom prostoru, Garcia je dobio priliku iz kaznenog udarca donijeti bod domaćinu, ali Sergio Asenjo mu je lijepo obranio udarac i Villarreal je odnio sva tri boda.