Kristijan Musa • ponedjeljak, 24.02.2014.

Dvjema utakmicama u ponedjeljak okončano je i 25. kolo talijanske nogometne Serie A. Na susretima na Tardiniju i San Paolu su podijeljeni bodovi te je situacija na prvenstvenoj ljestvici gotovo nepromijenjena. Genoa je u posljednjim minutama izvukla bod u Napulju, dok su u izrazito „vatrenoj“ utakmici s tri crvena kartona bodove podijelili Parma i Fiorentina.

Zanimljiva utakmica je odigrana u Parmi, gdje je u goste istoimenom domaćinu stigla četvrtoplasirana momčad Fiorentine. Iako su gosti bili znatno agresivniji u prvom dijelu Parma je bila prva, koja je stigla u vodstvo. U 40. minuti susreta je za vodstvo domaćih pogodio Antonio Cassano.

No, gosti iz Firence su uspjeli izjednačiti pred sami kraj prvih 45 minuta preko Juana Cuadrada na asistenciju bivšeg napadača Juventusa i Milana Alessandra Matrija.

U nastavku su ponovno domaći prvi stigli u novo vodstvo. Već u šestoj minuti drugog poluvremena je za novo domaće vodstvo pogodio Amauri. Sve je od tog trenutka išlo na stranu domaćih, budući da je Modibo Diakite samo tri minute nakon Amaurijevog pogotka zaradio drugi i isključujući žuti karton.

Međutim, Fiorentina nije primila pogodak te je uspjela iskoristiti svoju prigodu za izjednačenje. Četiri minute prije kraja je Matias Fernandez iz slobodnog udarca zabio za 2:2. Parma je preko Palladina netom poslije primljenog pogotka pokušala ponovno prijeći u vodstvo, ali ipak nisu uspjeli u tom pokušaju.

U sudačkoj nadoknadi je glavni dijelitelj pravde morao isključiti domaćeg igrača Giannija Munarija te igrača Fiorentine Borju Valera.

Marijan Ćorić je ponovno svih 90 minuta proveo na klupi Parme.

U utakmici odigranoj u kasnijem terminu Napoli i Genoa su na San Paolu također podijelili bodove odigravši 1:1. Napoli je trenutno čvrsto zauzeo treće mjesto na ljestvici, iako ga je pobjeda u ovom susreta mogla dodatno približiti drugoplasiranoj Romi, koja još mora odigrati zaostalu utakmicu protiv Parme.

Napoli je nakon 18 minuta igre stigao u vodstvo, a nakon asistencije Mareka Hamšika zabio je argentinski napadač Gonzalo Higuain. Bio je to 13. pogodak bivšeg napadača madridskog Reala u ovoj sezoni Serie A.

Kada je izgledalo da će Napoli uzeti puni plijen od tri boda na ovom susretu, Calaio zabija za izjednačenje i donosi bod gostima, koji trenutno suvereno drže 11. mjesto na prvenstvenoj ljestvici.

Josip Radošević ni u ovoj utakmici nije bio u kombinacijama Rafaela Beniteza te je cijelu utakmicu odgledao s klupe za rezervne igrače.