Filip Han • nedjelja, 23.02.2014.

Inter je propustio priliku primaknuti se Fiorentini na tablici odigravši neriješenu utakmicu s Cagliarijem. Milan je slavio u gostima kod Sampdorije i ponovno stigao, najmanje do Lazijeve utakmice, do devetog mjesta lige. Verona je uspjela sačuvati tri gola prednosti protiv Livorna, a Chievo je pobjegao iz "crvene" zone pobjedom protiv Catanije...

Verona je u prvoj utakmici dana gostovala kod Livorna, te se činilo da je sve riješila već nakon 45 minuta igre. U 34. minuti za vodstvo je zabio Janković iz velike udaljenosti. U 43. Romulo je povisio prednost, a do odmora strijelac je postao i Toni golom u sudačkoj nadoknadi poluvremena. Drugo je poluvrijeme donijelo raspoloženiji Livorno koji je uspio smanjiti pogotkom Paulinha u 72. minuti, a već minutu poslije zabio je i Greco napunivši Veronine uši vodom. Gostujuća se obrana zgusnula, te je rezultat od 2:3 ipak sačuvan do kraja utakmice.

Vrijednu gostujuću pobjedu upisao je i Milan kod Sampdorije. U 12. minuti susreta Adel Taarabt dohvatio je odbijanac i pospremio loptu u gol. Drugi pogodak pao je u drugom poluvremenu, u 58. minuti Adil Rami poentirao je za 0:2. Sampdoria je do kraja utakmice ostala s igračem manje nakon što je drugi žuti karton u 73. minuti dobio Maxi Lopez, pa su i šanse za bilo kakav preokret postale puno manje.

Inter ponovno nije briljirao u utakmici protiv puno slabijeg Cagliarija, pa je na kraju osvojio samo bod čime je propustio primaknuti se Fiorentini na tablici. Cagliari je čak i poveo u ovom susretu nakon što je u svom kaznenom prostoru rukom igrao Juan. Dosuđeni udarac s bijele točke realizirao je Pinilla. Inter je izjednačio brzo nakon povratka iz svlačionica, u 51. minuti Rolando je zabio za 1:1. Iako je do kraja imao nekoliko solidnih prilika, Inter nije napravio ništa više.

Mateo Kovačić susret je počeo na klupi, a u igru je ušao u 66. minuti.

I susret Udinesea protiv Atalante završio je podjelom bodova. Atalanta je povela nakon 24 minute utakmice golom Brivia. Udinese je vratio rezultar u egal u 71. minuti nakon penala koji je zabio Di Natale, a koji je prethodno skrivio Stendardo.

Nitko od Hrvata nije nastupio na ovoj utakmici, Ivan Kelava sjedio je kod Udienesea, a ni Marko Livaja nije ulazio za Atalantu.

Chievo je upisao domaću pobjedu kojom se maknuo iz opasne zone. Za to su zaslužni Cyril Thereau koji je zabio penal u 38. minuti koji je dosuđen zbog igranja rukom Alvareza za koje je dobio i žuti karton, te Luca Rigoni koji je u 68. minuti pogodio glavom za konačnih 2:0.