Ante Dubravac • nedjelja, 23.02.2014.

U sklopu 25. kola Primere Athletic Bilbao rezultatom 2:0 savladao Betis dok je Valencija došla do pobjede protiv Granade iako su gosti vodili 1:0. U posljednjem susretu dana Osasuna je potpuno nadigrala Atletico Madrid.

Nakon što je Barcelona poražena na gostovanju kod Real Sociedada vikend iz snova za Real Madrid upotpunili su nogometaši Osasune koji su na svom stadionu savladali Atletico Madrid.

Osasuna je puno bolje ušla u susret i već u drugoj minuti s ruba šesnaesterca je zaprijetio Marc Bertran, ali je to bio lagan posao za gostujućeg vratara. Međutim bio je to samo uvod u vodstvo domaćina koje se dogodilo tri minute kasnije. Nakon kornera s lijeve strane potpuno sam na drugoj vratnici je ostao Alvaro Cejudo koji zabija za 1:0.

Kada se činilo da su gosti malo uspostavili ravnotežu domaćini su udvostručili vodstvo. Grešku gostujuće obrane iskoristio je Emiliano Armenteros koji je s dvadesetak metara neobranjivo, od vratnice, smjestio loptu iza leđa nemoćnog Courtoisa.

Prvu ozbiljniju prijetnju Atletico je stvorio u 27. minuti, ali udarac Diega Coste je otišao pokraj vratnice. Međutim prije odlaska na odmor novi šok za Atletico. Centaršut s lijeve strane uputio je Damia, na prvoj vratnici najbolje se snalazi Roberto Torres i glavom zabio za pomalo nevjerojatnih 3:0.

U drugom dijelu susreta igra se potpuno smirila, domaćini su bili i više nego zadovoljna s rezultatom dok kod gostiju nije bilo potrebne vjere da mogu doći do preokreta. Blizu postizanja pogotka bio je Raul Garcia, ali je nedostajalo preciznosti pa je susret završio uvjerljivom pobjedom Osasune rezultatom 3:0. Možda i najbolji pokazatelj nemoći gostiju je podatak da su svoj prvi udarac u okvir gola uputili tek u 79. minuti.

U ostalim susretima dana posljednjeplasirani Betis na svom je stadionu dočekao Athletic Bilbao i doživio novi poraz. Gosti su u vodstvo došli u 34. minuti nakon što je najstrožu kaznu realizirao Muniain. Sedam minuta kasnije drugi žuti, isključujući crveni karton zaradio je Perquis.

I u nastavak susreta nogometaši Betisa ulaze vrlo nervozno što rezultira još jednim isključenjem. U 58. minuti Reyes zbog dva žuta kartona napušta travnjak. Sve dileme oko konačnog pobjednika otklonio je Fernandez u samoj završnici susreta nakon što je bio precizan za konačnih 2:0.

Svoju dobru formu nogometaši Valencije potvrdili su i slavljem na domaćem terenu protiv Granade. Stvari za domaćine počele su se loše početkom drugoga poluvremena kada Granadu u vodstvo dovodi Piti. U 64. minuti Alcacera izjednačava na 1:1, a kada su svi očekivali posljednji sučev zvižduk veliko slavlje domaćinima osigurao je Ruben Vezo.

• snoopy24.02.2014. u 18:03
    jesam samo ja primjetio da su Atleticovi rezultati značajno pali odkako su doveli Diega, on se stvarno ne uklapa u brzi i zahtjevni nogomet kakav je igrao Atletico ove sezone, jednostavno je prespor i usporava igru
    snoopy
  • Colchoneros24.02.2014. u 13:48
    Zadnja dva gostovanja prije kupa je Atletico dobio Real na Bernabeu a usput i proslavio naslov u kupu kralja tamo. Nadam se da će Atletico ovaj puta, pošto je riječ o ligaškom ogledu, zaigrati puno bolje i ne izgubiti tu najvažniju utakmicu.
    Colchoneros
  • Obrisan korisnik24.02.2014. u 11:48
    Je, dobiti Barcu je uvijek dobro. nadam se da će izboriti 4. mjesto. Griezmann je igračina. Valjalo bi ga zadržati.
  • Obrisan korisnik24.02.2014. u 11:47
    Teško, pošto igra u Real Madridu kojeg se naziva Madrid. Real ti je pobijedio Barcu i 5. je.
  • Obrisan korisnik24.02.2014. u 11:04
    gerrard@ igra se na Vicente calderonu, a ne na Bernabeu, ali što to ima veze kad atletico nemože reala na domaćem terenu porazit godinama. Nedavno smo vidjeli u Kupu kako to izgleda. Ajmo Kraljevi razbijte ih da gmižu i priznaju da će zauvijek biti drugi klub Madrida