Josip Piršljin • subota, 08.03.2014.

Odlična forma Marija Mandžukića nastavila se i u Wolfsburgu gdje je Bayern još jednom dokazao svoju nadmoć u Bundesligi. Hrvatski je napadač dobio od Guardiole zadnjih pola sata što mu je bilo dovoljno da postigne dva pogotka. Uvjerljiv je bio i Schalke protiv Hoffenheima, a u tri je utakmice zabilježen remi.

Izgleda da u Bundesligi nitko ne može stati na kraj Bayernu. Wolfsburg se ponadao da će izbjeći poraz nakon što je Naldo u 17. minuti zabio za vodstvo Vukova, ali Bavarci su do kraja poluvremena izjednačili, a u nastavku zabili još pet pogodaka.

Od hrvatskih igrača jedini je cijelu utakmicu igrao Ivan Perišić, no ponovno se istaknuo Mario Mandžukić. Guardiola ga je uveo u igru tek u 57. minuti, no to Mandži nije bilo premalo vremena da postigne dva gola svojoj bivšoj ekipi.

Najprije je u 66. minuti postigao svoj 15. prvenstveni gol preciznim udarcem s ruba šesnaesterca, a potom je deset minuta prije kraja ispratio odličnu akciju Alabe i Müllera. Osim asistencije Mandžukiću, Müller je zabio još dva pogotka i bio među boljim pojedincima utakmice, a među strijelcima su završili i Shaqiri i Ribery.

Nakon dva pogotka Švicarskoj, odnosno momčadskom kolegi Benagliju, Ivica Olić nije dobio priliku da zaigrao protiv kluba iz kojeg je došao u Wolfsburg.

Ivo Iličević i Milan Badelj su odigrali cijelu utakmicu za HSV koji je na Imtech Areni tražio bodove spasa protiv Eintrachta iz Frankfurta, ali će se na kraju morati zadovoljiti remijem. Gosti su poveli u 29. minuti preko Madlunga, a bod domaćima donio je u 72. minuti iz penala Calhanoglu.

Leverkusen nije uspio barem privremeno preskočiti Borussiju na drugom mjestu tablice. U Hannoveru je Bayer poveo, ali domaći su izjednačili na konačnih 1:1. Strijelac za Apotekare bio je Castro, dok je mrežu Lena pogodio Latvijac Rudnevs. Hannover je u petoj minuti imao jedanaesterac, ali je Mađar Huszti bio neprecizan.

Schalke se oporavio od dva teška poraza od Bayerna i Real Madrida. Na svojoj je Veltins Areni ugostio Hoffenheim i utrpao mu četiri "komada". Prvo ime susreta bio je Huntelaar koji je postigao hat-trick, ali je promašio i jedanaesterac. Istaknuo se i Draxler s dvije asistencije, a strijelac je bio i Obasi.

Stuttgart pred svojim navijačima nije uspio pobijediti posljednju momčad prvenstva. Protiv Eintrachta iz Braunschweiga bilo je 2:2. Augsburg je gostovao u Mönchengladbachu i upisao pobjedu 2:1 koju mu je donio Werner u 81. minuti.