Josip Tolić • nedjelja, 09.03.2014.

U prvoj od dvije nedjeljne utakmice 24. kola nogometne Bundeslige Borussia Dortmund mnogo je teže od očekivanog slomila otpor Freiburga i minimalno slavila 0:1 zahvaljujući pogotku Sebastiana Kehla.

Nakon teškog poraza od Hamburger SV-a prije dva tjedna, dortmundska Borussia definitivno se vratila na pobjednički put. Poslije uvjerljive domaće pobjede nad Nürnbergom, izabranici Jürgena Kloppa upisali su teška tri boda na gostovanju kod Freiburga, trenutno pretposljednjeg sastava lige.

Domaćin se dobro držao veći dio dvoboja te je bio i nadmoćniji u udarcima prema vratima, no to nije uspio okruniti pogotkom. Žuto-crni su strpljivo čekali svoju priliku i dočekali je početkom nastavka.

Igrala se 58. minuta kada je Sebastian Kehl uhvatio domaćeg vratara Olivera Baumanna na spavanju i preciznim lob-udarcem s 30 metara pogodio mrežu za vrijednih i konačnih 0:1.

Ovom se pobjedom Borussia izdvojila na drugom mjestu bundesligaške ljestvice s 48 bodova, četiri više od Bayera koji je u subotu remizirao s Hannoverom. Freiburg ostaje 17-plasirani s 19 bodova, a za izlazak iz zone ispadanja nedostaje mu tek bod.

U idućem kolu u subotu, 15. ožujka Dortmund dočekuje imenjaka iz Mönchengladbacha, dok Freiburg zatvara vikend gostovanjem u Frankfurtu kod Eintrachta.

Mainz je ugostio berlinsku Herthu, a posljednji dvoboj 24. kola Bundeslige završio je bez pobjednika.

Gosti su poveli u nastavku već 15. pogotkom sjajnog Kolumbijca Adriana Ramosa, no, domaćin je poravnao, strijelac je bio Choupo-Moting, sigurno iz penala u 65. minuti susreta.

I Mainz i Hertha su ovim remijem napravili podjednako malen korak prema mjestu koje naredne sezone vodi u europska natjecanja.