Premiership, 31. kolo, 22.03.2014, 13:45 h
Chelsea
Chelsea 6:0 Arsenal
Arsenal

Sportnet • subota, 22.03.2014.

Nogometaši Chelseaja odigrali su fantastičnu utakmicu u londonskom derbiju kojim je otvoreno 31. kolo Premier lige. Furioznim početkom s čak tri pogotka u početnih 15 minuta razbili su ambicije Topnika i na kraju slavili s visokih 6:0.

Premda se u današnje vrijeme tisuću utakmica na klupi jedne momčadi čini zaista nevjerojatnim uspjehom, Arsene Wenger svoju će jubilarnu utakmici na klupi Topnika htjeti što prije zaboraviti. Arsenal je na Stamford Bridgeu doživio tešku katastrofu, Chelsea je u izravnom dvoboju u utrci za naslov prvaka slavio s čak 6:0.

Sve je za nogometaše Arsenala krenulo nizbrdo već od samog početka utakmice. Nakon što je prvu i jedinu prigodu Topnika već u trećoj minuti propustio Olivier Giroud, već u sljedećem napadu Samuel Eto'o je prekrasnim udarcem s ruba kaznenog prostora donio vodstvo domaćoj momčadi.

Samo dvije minute kasnije, s gotovo istog mjesta u isti je kut gađao i Andre Schürrle i povisio na 2:0, a u 15. minuti susret je praktički i riješen u korist domaćina. Na udarac Edena Hazarda požrtvovno se bacio Alex Oxlade Chamberlain i igrao rukom, a sudac pokazao na bijelu točku, te u općoj konfuziji crveni karton pokazao pogrešom igraču - Kieranu Gibbsu.

Loptu je s bijele točke sigurno i po sredini gola smjestio Hazard i bilo je tek pitanje broja pogodaka s kojima će Chelsea ispratiti svog londonskog rivala. Do kraja prvoga dijela postigli su još jednoga, nakon lijepe asistencije Fernanda Torresa za Oscara, a zatim je Brazilac u 66. minuti povisio na 5:0, da bi Mohamed Salah zaključio sjajno Chelseajevo poslijepodne svojim prvijencem u 71. minuti.

Najveća je to pobjeda Chelseaja u međusobnim ogledima s Arsenalom i imat će značajan utjecaj u utrci za vrh ljestvice. Topnici su još jednom ove sezone u izravnom dvoboju sa sastavom iz vrha ljestvice preživjeli potop i malo je onih koji će ih nakon današnjeg susreta svrstati među favorite za podizanje najvrednijeg trofeja u engleskom nogometu.

• Lovro-ZG23.03.2014. u 11:40
    Odličan poklon Wengeru, polako mogu oni zaboravit i trofej ove sezone...
    Lovro-ZG
  • Obrisan korisnik22.03.2014. u 19:56
    Utakmicu je izgubio Arsene onda kada je Flaminija ostavio na klupi, a on je u izostanku Wilsherea jedini igrač koji donosi agresiju u sredini terena. Chelseajeva fizički jaka veza i brzi ofenzivni trojac potpuno su uništili Arsenal i maksimalno koristili rupetinu koju bi inače pokrio Flamini, a... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik22.03.2014. u 16:50
    Govoriš o čovjeku koji je, do ove utakmice, djelio prvo mjesto po broju "clean sheet"-ova s Čechom?
  • Obrisan korisnik22.03.2014. u 16:32
    golman Arsenala nebi mogao igrati ni u 5 ligi a kamoli u PL momčadi... nije mi jasno uopće što je Wenger vidio u njemu... nije mu ovo prva tekma u kojoj je pošteno sj..o