Premiership, 31. kolo, 23.03.2014, 14:30 h
Tottenham
Tottenham 3:2 Southampton
Southampton

Sportnet • nedjelja, 23.03.2014.

Nogometaši Tottenhama ostvarili su pothvat u prvoj nedjeljnoj utakmici 31. kola Premier lige. Iako su nakon manje od pola sata igre gubili od Southamptona s 2:0, golovima Eriksena došli su do izjednačenja, a zatim u posljednjim trenucima utakmice došli i do potpunog preokreta.

Veliki preokret režirali su nogometaši Tottenhama u ogledu sa Southamptonom, u čijim je redovima 90 minuta odigrao hrvatski reprezentativac Dejan Lovren.

Gosti su sjajno otvorili utakmicu i nakon pogreške Kylea Naughtona došli do vodstva pogotkom Jaya Rodrigueza već u 19. minuti, a samo desetak minuta kasnije Adam Lallana je sjajnim udarcem povisio na 2:0.

Činilo se kako Tottenham tone u još jedan domaći poraz koji bi ozbiljno uzdrmao već ionako klimavu stolicu menadžera Tima Sherwooda, no uslijedio je hvalevrijedan povratak.

Samo tri minute nakon drugog pogotka Svetaca, Spurse je u igru vratio Christian Eriksen, a isti je igrač nakon manje od minute igre u nastavku vratio utakmicu na početak. Bodove domaćinu u dramatičnoj je završnici dalekometnim udarcem osigurao Gilfy Sigurdsson.

Tottenham je ovom pobjedom ponovno preuzeo peto mjesto, uz šest bodova zaostatka za četvrtoplasiranim Arsenalom i slabom, ali još uvijek postojećom nadom da bi do kraja sezone mogli ugrabiti mjesto koje vodi u Ligu prvaka.

• Obrisan korisnik23.03.2014. u 23:03
    Lovren očajan, jadni mi sa njim u Brazilu, nadam se da nece igrati tamo!!!!
  • Obrisan korisnik23.03.2014. u 22:59
    Lovren glavni krivac za poraz i ne samo ovaj put,previše pogrešaka u svakoj tekmi..