MAXtv Prva liga, 27. kolo, 23.03.2014, 15:00 h, Gradski stadion u Koprivnici, gledatelja: 1450
Suci: Igor Pristovnik (Zagreb) Igor Krmar (Zagreb) Ivica Modrić (Zagreb)

Riječani u Koprivnici pobijedili i preuzeli drugo mjesto tablice

Iz Koprivnice:Ivana Strahija • nedjelja, 23.03.2014.

U Koprivnici, na žalost domaćih navijača, ništa novo, odnosno, Slaven Belupo upisao je još jedan poraz. Ovog puta su Farmaceuti imali vrlo dobrih 30 minuta, no nakon prvog primljenog pogotka definitivno su prepustili uzde gostima te su čak i promašili penal za izjednačenje...

U susret u Koprivnici oba su protivnika ušla visokomotivirana. Domaći Slaven Belupo je u prošle dvije utakmice, Kupu protiv Dinama te prvenstvu protiv Zadra, pokazao definitivno dizanje forme te je svakako poželio konačno razbiti taj crni niz koji ga prati. Posljednju su pobjedu Farmaceuti naime upisali 20. listopada protiv Osijeka, dok su posljednji bod ubilježili protiv Hrvatskog dragovoljca 13. prosinca.

Riječanima je pak motivacija, nakon sjajne utakmice protiv Lokomotive te pobjede u Kupu protiv Istre, bila mogućnost dohvaćanja drugog mjesta tablice, odnosno preskakanja Hajduka, u čemu bi, zbog gol razlike, dostajao i bod u Koprivnici.

U prvih 30 minuta je na travnjaku u Koprivnici međutim bila vidljiva tek motivacija domaćina, koji čvrsto drže konce igre u svojim rukama. Bilježe Farmaceuti gomilu prigoda pred golom Rijeke, a posebno se ističe razigrani Purić, koji je izveo četiri od pet Slavenovih kornera te gurnuo svoje kolege u pregršt šansi. Jedna od njih je bila već u šestoj minuti, kad je Glavina glavom loptu poslao previsoko, no Međimurac je osim te imao i niz ostalih prigoda, u kojima nije uspio promijeniti rezultat.

Ipak, vratar Rijeke Vargić je na streljani i samo njegovim sjajnim refleksima Riječani mogu zahvaliti što je mreža ostala prazna, dok ostatak obrambenog reda gostiju bio daleko od impresivnog.

U zadnjih 15 minuta prvog dijela probudili su se i napadači Rijeke. Prije toga, svega dvije prilike i to obje iz prekida, no Brezovčeve lopte lako je krotio vratar Pelin. Prva prava šansa došla je za Rijeku nakon suradnje Ajayija i Krstanovića, no i to je Pelin, uz manje poteškoće, ipak ukrotio.

S dominacijom na tuđem travnjaku Riječani nastavljaju i u drugom poluvremenu, pritišću Farmaceute na njihovu polovicu te se iz toga "rađa" gol. U 58. minuti je Purić, nakon pogreške suigrača Edsona koji prošušta Mujanovića, napravio prekršaj u kaznenom prostoru i srušio Ajayija, a sudac Pristovnik je bez krzmanja pokazao na bijelu točku. Sigurni realizator bio je Krstanović.

Psihološki pad domaće momčadi bio je jasno vidljiv nakon primljenog pogotka te se Riječani u idućim minutama ne moraju pribojavati domaćih napada na svoj gol. Ipak, osmjehnula se sreća Farmaceutima u 73. minuti, kad je jednu dalekometnu loptu rukom u svom kaznenom prostoru zaustavio Bertoša. Sudac Pristovnik dodijelio je Slaven Belupu jedanaesterac.

Slavlje domaćih navijača prekinuto je međutim naprasno nakon što je Čanađija s bijele točke loptu poslao daleko iznad gola, pa se vratar Vargić nije morao ni mučiti obranom.

Shvativši kako je 1:0 vrlo nesiguran rezultat, Riječani kreću po drugi pogodak, te vrlo brzo dolaze do njega. Brezovec je u 80. minuti proigrao Močinića, a ovaj sam kao duh i neometan domaćim igračima ulazi pred gol i zabija za 2:0 Rijeke.

I dok su gledatelji počeli napuštati stadion, Edson je srušio Kramarića u svojih 16 metara i zaradio žuti karton te omogućio Riječanima još uvjerljiviju pobjedu. Za pobjedu od 3:0 je pogodio sam Kramarić, a uskoro potom je označen i kraj susreta.

• Obrisan korisnik24.03.2014. u 01:15
    Odrađeno!!! Slaven Belupu želim da do kraja sezone ne izgube niti jednu utakmicu. Sretno!!!!
  • Obrisan korisnik24.03.2014. u 00:08
    5,4,3...invazija na Pulu počinje
  • Obrisan korisnik23.03.2014. u 20:44
    Vratili se tamo di nam je misto....sad to zadržat do kraja...
  • Obrisan korisnik23.03.2014. u 20:41
    gledana utakmica... gomila prigoda.... pregršt šansi...hi hi ... pogledaj statistiku na kraju prvog poluvremena, jedina prilika je ono što je dva puta u istoj akciji obranio Vargić od kojih je ona druga iz zaleđa
  • nikoništ23.03.2014. u 20:33
    Ne to je na ovoj utakmici. Do penala za Slaven je bilo tak. Pošto je Dario fulao penal igra nam se raspala