MAXtv Prva liga, 27. kolo, 21.03.2014, 18:00 h, Stadion u Maksimiru
Suci: Marko Matoc, Jerko Crnčić, Goran Loparac, Ante Vučemilović
0:0(0:0) Split
Split

Bez golova na Maksimiru, Erceg i Kvesić propustili matirati Lokose

Vedran Babić • petak, 21.03.2014.

Ista meta, isto odstojanje. Lokomotiva i Split otvorili su 27. kolo MAXtv Prve lige na Maksimiru utakmicom bez golova, što znači da je na ljestvici Split i dalje četvrti s bodom više od Lokosa. Više za pobjedom u ovom susretu mogu žaliti Splitovci, koji nisu realizirali dvije najizglednije prilike susreta...

Mate Bilić
62'
19
Tomislav Dujmović
70'
15
Mario Kvesić
80'

Ako Split na kraju sezone ne osigura željeno četvrto mjesto na ljestvici, sigurno će se mislima vraćati na ovotjednu utakmicu s Lokomotivom na Maksimiru. U dvoboju koji je završio 0:0 Crveni su bili bolji, ali nisu uspjeli realizirati dva zicera, dvije najbolje prilike. Krajem prvog dijela neprecizan je bio Ante Erceg, dok je u sudačkoj nadoknadi domaći vratar Oliver Zelenika obranio udarac Marija Kvesića u situaciji jedan na jedan.

Tako je Split i u šestom gostovanju na Maksimiru protiv Lokomotive ostao bez pobjede. Ovo je bio treći remi, dok Lokosi imaju tri pobjede.

Prvu veću priliku u susretu imali su domaćini. Igrala se osma minuta kada je Chago na odbijenu loptu pucao snažno, a ona je otišla tik uz lijevu vratnicu Zagorčeva gola. Uzvratili su Splićani ubačajem Glavine na koji je Bagarić bio prekratak i volejem Rocea koji je završio pored vratnice.

Nakon toga su obje momčadi teško stvarale prilike, što i nije iznenađujuće s obzirom na to koliko su i jedni i drugi griješili u konstrukciji igre. Pucali su Vidović i Vojnović bezopasno, a onda se "oglasila" i Lokomotiva udarcem Muse koji blokira Križanac.

I onda, u 43. minuti, najbolja šansa na susretu. Roce je pucao u blok, a lopta se odbila do Ercega, koji sa sedam metara posve neometan promašuje gotovo prazna vrata.

Drugo poluvrijeme također nije bilo posebno sadržajno. Udarcima iz daljine prijetili su Erceg i Belle, no bilo je jasno kako ritam iz minute u minutu pada. Kao da su obje momčadi bile zadovoljne bodom s obzirom na ulog u utakmici. Ipak je do kraja sezone još dovoljno bodova u igri za četvrto mjesto.

Uz to su i sve učestalije izmjene počele "razvodnjavati" ionako siromašno poluvrijeme pa je tako Splitov trener Ivan Matić uveo Bilića, Dujmovića i Kvesića, a Lokomotivin Tomislav Ivković Šovšića i Mišića.

U 82. minuti Musa je na lijevoj strani dobio obećavajuću loptu u kaznenom prostoru Splita, ali je njegov udarac bio blokiran. Ubrzo je na drugoj strani pucao Vojnović, no bio je to relativno lagan zadatak za Zeleniku.

U samoj završnici Split je propustio realizirati još jednu stopostotnu situaciju. U prvoj minuti sudačke nadoknade Kvesić je krenuo u soloprodor i došao oči u oči sa Zelenikom. Pokušao ga je prebaciti, no domaći vratar bio je spreman te je odbio loptu. U nastavku akcije Bagarić nije dobro reagirao pa je susret ipak završen bez golova.

U sljedećem kolu Lokomotiva 29. ožujka na Maksimiru igra protiv Hrvatskog dragovoljca, dok Split dva dana kasnije gostuje u Koprivnici kod Slaven Belupa.