Liverpoolov napadački stroj pregazio Cardiff, City napunio mrežu Fulhama

Sportnet • subota, 22.03.2014.

Subotnje poslijepodne u šest je utakmica 31. kola iznjedrilo čak 24 pogotka, a najviše ih je palo u Cardiffu gdje je Liverpool slavio s čak 6:3. Pet je pogodaka postigao City protiv Fulhama, a slavio je i Hull City premda je Nikica Jelavić promašio kazneni udarac.

Visoku prošlotjednu pobjedu nad Manchester Unitedom nogometaši Liverpoola začinili su još jednom iznimno uvjerljivom napadačkom predstavom i slavljem nad Cardiffom od 6:3. Premda su se dvaput morali vraćati iz zaostatka od jednog pogotka, izabranici Brendana Rodgersa u drugom su poluvremenu slomili domaćine i do vrha im napunili mrežu uz još jedan hat-trick najboljeg strijelca prvenstva Luisa Suareza.

Cardiff je krenuo odlično, pogotkom Mutcha već u devetoj minuti, no sedam minuta kasnije Suarez je vratio utakmicu na početak. Velšani su u 25. minuti iskoristili još jednu obrambenu slabost gostiju i preko Fraziera Campbella došli do nove prednosti, no ubačaj s desne strane četiri minute prije odmora u pogodak za 2:2 pretvorio je Martin Škrtel.

Isti je igrač pogodio glavom već početkom drugog dijela, a kada je na 4:2 povisio Suarez bilo je jasno kako će Liverpool do sva tri boda. Urugvajac je potom asistirao Danielu Sturridgeu za 5:2 u 75. minuti, a nakon što je Mutch nakratko smanjio na 5:3, Suarez je trećim pogotkom na utakmici zaključio posao i postavio konačan rezultat.

Visoku pobjedu upisao je i favorit prvenstva Manchester City, koji još uvijek ima tri utakmice manje od vodećeg Chelseaja. Protiv posljednje momčadi lige City je do pogotka došao tek u 26. minuti igre iz kaznenog udarca kojeg je realizirao Yaya Toure, a na odmor se otišlo tek minimalnom prednošću domaćina.

Novi kazneni udarac skrivio je Amorebieta u 54. minuti, zaradio crveni karton i Toureu dao prigodu za udvostručenje vodstva, a City je potom uz brojčanu nadmoć razbio Fulham. Toure je zaokružio hat-trick pogotkom u 65. minuti, a još po pogodak u 84. i 88. minuti dodali su Fernandinho i Demichelis.

Hull City je svladao West Bromwich Albion s 2:0 i napravio značajan korak prema osiguranju prvoligaškog statusa. Tigrovi su nakon pola sata igre dobili kazneni udarac kojeg je izveo Nikica Jelavić, no vratar Ben Foster pročitao je njegov naum. Srećom, na loptu je natrčao Liam Rosenior i donio prednost domaćinu, da bi Shane Long u 38. minuti udvostručio prednost pogotkom svojoj bivšoj momčadi.

Everton je u još jednoj uzbudljivoj utakmici svladao Swansea na Goodison Parku i zasjeo na peto mjesto. Leighton Baines je u 20. minuti iz kaznenog udarca bio precizan za vodstvo domaćih, no Wilfried Bony je u 33. minuti vratio utakmicu na početak. Početak drugog poluvremena pokazao se plodnim za Toffeese, jer Romelu Lukaku i Ross Barkley povisili su na 3:1, da bi poraz Labudova tek u 90. minuti ublažio Ashley Williams.

U dramatičnoj završnici utakmice u Newcastleu domaćin je slavio s 1:0, u sudačkoj nadoknadi ubačaj Hatema Ben Arfe glavom je u pogodak pretvorio Papiss Cisse. Norwich je pak došao do ključnih bodova u susretu sa Sunderlandom pobjedom od 2:0. Nakon što je u 20. minuti Robert Snodgrass donio prednost Kanarincima, spektakularnim prvijencem u Premier ligi na 2:0 povisio je Alexander Tettey.

• Obrisan korisnik23.03.2014. u 15:43
    "Nogomet je igra u kojoj je glavni cilj dati gol. Ako dobijemo 2 gola, pa zašto nebi dali 8?" Parafrazirani citat velikog gospodina na klupi Redsa - Brendana Rodgersa.
  • Obrisan korisnik23.03.2014. u 09:45
    Suarez ima 20 asistencija u ligi plus 28 golova šta je pola Liverpoolovih golova i to mu daje pravo da radi što hoće na terenu sviđalo se to nekome ili ne.Šta se tiče sebičnosti tu je johnny008 u pravu Sturridge je puno gori!Trebao bi Suarez pucati i penale da osvoji sigurno zlatnu kopačku iako ju... [više na forumu]
  • johnny00823.03.2014. u 01:40
    ak je neko sebican u liverpoolu onda je to sturridge koji s vremena na vrijeme ne dozivljava suigrace nego pokusava sam rjesavati situacije iako ima boljih rjesenja...mada, sad rasturaju, tako da, samo naprijed ;)
    johnny008
  • Obrisan korisnik22.03.2014. u 21:39
    ja ne vidim problem u tome što je suarez u akciji koju je sam izborio htio zabiti hattrick..nazvat najboljeg asistenta lige sebičnim govnom je u najmanju ruku smiješno!
  • Obrisan korisnik22.03.2014. u 19:49
    Suarez je možda zabio hattrick, ali na kraju utakmice ispao je sebično g**** kada nije htio dodati Sterlingu. Da se bori s nekim za titulu najboljeg strijelca razumio bih, ovako mi je malo pao u očima jer mislim da bi 18-godišnjaku koji je ušao s klupe puno značio jedan gol.Svaki lider, kao Gerrard... [više na forumu]