Crvena zvezda jedina neporažena na svom parketu uoči završnog turnira

Branimir Korać • subota, 22.03.2014.

Crvena zvezda i Mega Vizura upisali su pobjede uoči posljednjeg kola ABA lige. Zvezda je na svom parketu bila bolja od MZT-a i tako ligaški dio sezone završava sa stopostotnim omjerom na svom parketu dok je Mega Vizura slavila kod Szolnokija...

Prvoplasirana momčad uoči Final Foura ABA lige, Crvena zvezda, završila je natjecanje u ligaškom dijelu sa stopostotnim učinkom na domaćem terenu.

U posljednjem susretu u svojoj dvorani Crvena zvezda je ugostila MZT i upisala je rutinsku pobjedu 87:77. Prednost Beograđana tijekom drugog poluvremena iznosila je i 18 poena razlike što je MZT smanjio u nastavku susreta, ali nije ozbiljno zaprijetio.

Najučinkovitiji kod Crvene zvezde bili su Tadija Dragićević sa 18 poena (6/9) i Boban Marjanović sa 17 poena (7/8) i devet skokova. Kod MZT-a Stefan Sinovec ubacio je 17 poena (6/9), a Aleksandar Cvetković je dodao 14 poena (3/9).

Do gostujućeg slavlja stigla je Mega Vizura koja je upisala pobjedu kod Szolnokija 66:61. Momčad iz Vršca imala je problema u prvom poluvremenu, ali sjajno odrađenom trećom četvrtinom koju je dobila s 24:9 otišla je do ukupne pobjede. Presudio je bijeg Vrščana na 60:47 poslije čega se Szolnoki nije oporavio.

Vrlo dobru utakmicu kod gostiju odigrali su Novica Veličković sa 18 poena (6712) i devet skokova te Ratko Varda s 15 poena (4/10) i sedam skokova. Kod Szolnokija Strahinja Milošević je ubacio 16 poena (7/7) uz pet skokova, a David Vojvoda 11 poena (5/14).