Zadrani nisu izdržali u Kragujevcu, odluka o ostanku u posljednjem kolu

Branimir Korać • ponedjeljak, 24.03.2014.

Košarkaši Zadra nisu uspjeli doći do pobjede u pretposljednjem kolu ABA lige. Na gostovanju u Kragujevcu imali su prednost na poluvremenu, ali u drugom dijelu nisu nastavili u istom ritmu i otišli su u poraz...

O sudbini Zadra i njihovim nadanjima u eventualni nastup u ABA ligi sljedeće sezone ovisit će posljednje kolo. Sudbina Zadra nije samo u njegovim rukama, čak i da pobijedi Union Olimpiju na Višnjiku, mora se nadati pobjedi Igokee protiv Širokog i tek onda bi imao mogućnost kroz hrvatsko prvenstvo izboriti ABA ligu. Svaki drugi ishod za Zadar znači nastup u A-1 ligi sljedeće sezone i nadu nekom od aktualnih A-1 ligaša.

Sezona puna lutanja i u stručnom i u igračkom smislu dovela je Zadar na dno lige, a na gostovanju u Kragujevcu kod Radničkog moglo se dogoditi iznenađenje i Zadar je mogao do pobjede koja bi mu značajno povećala šanse za izbjegavanje posljednjeg mjesta.

Radnički nije odigrao ništa posebno, bio je ranjiv i to ponajviše u prvom poluvremenu, ali Zadar to nije znao iskoristiti i odvojiti se na značajniju prednost. Ipak, na odmoru je imao vodstvo 39:33 i to ponajviše zahvaljujući Ivanovu i Lawrenceu koji su vukli Zadrane. Povremeno im se priključivao i Lyons, međutim nije bio šuterski najraspoloženiji. S druge strane Radnički je imao samo raspoloženog Lešića i problem u skromnom poluvremenu Marinovića.

U drugom poluvremenu domaćin je podignuo agresivnost u obrani, zadarski napad se sve teže završavao poentiranjem i Radnički je polako preuzeo kontrolu nad rezultatom. Posljednji trzaji gostiju dogodili su se početkom posljednje četvrtine kada je Šutalo tricom uspio smanjiti na 56:54 i dati nadu u preokret, ali domaćin je vrlo brzo odgovorio i kada je Lešić podignuo na plus sedam u 36. minuti priči je bio kraj.

Lyonsova trica i izgubljena lopta Katnića mogli su zakomplicirati završnicu, ali je i na drugoj strani Šutalo izgubio loptu te je Birčević stavio točku na i.

U pobjedi Radničkog 79:74 istaknuli su se Lešić s 21 poenom (7/10) i šest skokova te Kalinić s 11 poena (3/8) i 13 skokova. Kod poraženih Ivanov se zaustavio na 16 poena (6/10) i devet skokova, a Lawrence na 15 poena (5/8). Josip Sobin je uhvatio 13 skokova.

• Obrisan korisnik25.03.2014. u 12:20
    A što se tiče KK Zadar.... Oni su koliko čujemo pred stečajem. Nemaju ekipu (jedva 3-4 domaća igrača i to u sporednim ulogama), nemaju lovu, nemaju rezultat. Imaju ime, tradiciju i publiku. I vrhunsku dvoranu. Dakle Hrvatska priča. Do temelja opljačkani. Ili ljepše rečeno - loše ekonomski vođeni... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik25.03.2014. u 12:12
    Mega se registrirala u Smederevu pa onda može valjda i da se KK Zagreb registrira negdje u okolici Zagreba. Problem je što mi nemamo iole ozbiljniji 4. klub u državi. Srbi imaju. Ma... mi nemamo niti 3. klub !!!!
  • MateBilic25.03.2014. u 10:05
    Onda to pravilo još nije bilo na snazi. Ali da je moguće manipulirati tim pravilom vidljivo je i na ovogodišnjem primjeru Mege tako da tko zna...
    MateBilic
  • mala truba25.03.2014. u 09:33
    Ceda je registrirana negdje van Zagreba - sad jel to regularno ne znam btw Alkar i Kvarner ...zasto ne?troskovi ABA lige nisu veliki ako ne ulupas lovu u skupe igrace - Široki je smjernica - za Rijeku bi ABA ligas bio pun pogodak (vjerovatno bi vise gledalaca imali nego Split )